Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkárnak mennyire érezhető...

Az uszkárnak mennyire érezhető a szaga? Hülyén hamgzik, de kifejtem lent.

Figyelt kérdés

Szóval szeretnénk egy kutyát, lakásban élünk, de van, aki itthonról dolgozik, reggel is egy ideig ráérünk, nagyon sokat foglalkoznánk a mozgatásával és a mentális lefárasztásával is.

Engem alapvetően egyáltalán nem zavar a "kutyaszag" én természetesnek gondolom, ő is egy élőlény. Viszont sajnos van a közvetlen családomban olyan, akit nem igazán érne kellemesen, ha erős szaga lenne, ami érezhetővé válna utána a kanapén, szőnyegen, stb...

Tudom, hogy ez attól függ, hogy mennyire fürdetik, egyebek, és azt is, hogy minden kutyának van egy alapvető szaga, (nyilván az embereknek is csak az számunkra más) de úgy tudom, ez bizonyos fajtáknál erősebben érezhető, másoknál kevésbé.

A kérdésem tehát az, hogy ilyen szempontból (megfelelő ápoltság mellett) az uszkár kutyák milyenek?

Valószínűleg nagyon hozzánemértő volt a kérdés, természetesen nem ennyire tudatlanul vennénk kutyust, egyelőre csak próbáljuk a hozzánk illőt megtalálni:)



2020. máj. 12. 20:43
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, figyelmetlen voltam:D
2020. máj. 12. 20:44
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szaga. Nincs az a jellegzetes bűze még fürdetéskor sem. És nem hullik a szőre!
2020. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2020. máj. 12. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk törpe uszkárunk van, és nem érzünk rajta semmit. Ha megázik sincs a "jellegzetes ázott kutyaszag". És a miénk állandóan úszna. Nagyon szeret vízben pancsolni, van egy külön gyerekkádja azt nyáron megtöltjük vizzel neki és több órát el van benne, megrázza magát bejön, megszárad és nem érzünk rajta semmit. Uszkáros ismerős mondta, hogy neki gyanús lett, hogy "büdös a kutya" és utána vitte is orvoshoz, és ki is derült, hogy beteg a kutya. Szerencsére időben kezelték és nem lett súlyos.


Viszont ha ez az egy szempont van akkor nem javasoljuk az uszkárt, mert sokat kell vele foglalkozni, rendszeresen kell kozmetikázni (nyírás, mosás), és sok foglalkozást igényel. Amúgy szeretem az uszkárokat mert csodálatosak.

2020. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!