Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 2-3 óra séta és hétvégi...

Napi 2-3 óra séta és hétvégi kirándulás mellé javasolnátok a beaglet?

Figyelt kérdés
Napi 9 órát lenne egyedül, amíg dolgozunk. Hétvégén sokszor 5-6 órát kirándulunk. Nem kezdő kutyások vagyunk, volt már egy menhelyi keverékünk.

2020. máj. 12. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nekem volt beagle kutyám. Imádtam, de nagyon öntörvényű, és nagyon sok gond volt vele. Vadászkutya lévén állandóan le kell fárasztani, mert ha nem teszed, akkor szó szerint rombol a lakásban, és megszökik. Mi sokkal több időt töltöttőnk vele, de az is kevés volt.

Egy angol kutyaoktató barátunk viccesen mesélte, hogy milyen egy beagle és milyen egy németjuhász gondolatmenete:

Németjuhász:

gazdi- Bob! Gyere ide!

Kutya: Gazdi hívott, akármit szagoltam, vége. Fordulás, és már ott is vagyok a gazdi mellett. Hívtál itt vagyok!


Beagle:

gazdi: Bill! Gyere ide!

kutya: Mindjárt! várj, ezt földet még megszagolom..

gazdi: Bill! Gyere már!

kutya: Megyek ha kedvem van, de most jobban érdekelnek akik előttem futnak..

gazdi: BILL! IDE!!

kutya: Jól van, megyek már!!! Vagy tudod mit? kapj el!

Nos mi megtapasztaltuk, és tényleg így van. Nem hiába csak 1 éves kor után lehet vinni kutyaiskolába.

Mi kutyánk onnantól nem szökött el amikor egy másik beagle is lett. Ketten már elvoltak, de akkor is volt egy makacsság bennük. Le kell nagyon fárasztani őket.

2020. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2-3 óra nagyon kevés lesz neki a 9 órás semmittevés mellett.

Ha napi 4 órát(munka előtt s után 1,5-1,5 óra plusz este egy laza 1 órás séta) meg tudnátok oldani úgy, hogy a másfél órásokban van szabadon rohangászás-labdázás, némi engedelmes gyakorlás, ilyesmi, meg össze tudnád hozni kutyapajtikkal, hogy birkózzanak, szaladjanak, hogy jól kifáradjon(mos tegyük fel, hogy egy beagle el tud fáradni), akkor még oké.

Nálam udvar is volt nekik, ketten egésznap hasították a kertet, reggel-este 1 órákat játszottam velük, tanítottam őket, plusz napi egy 2-3 órás séta és így is állandóan pörögtek, éjjel is rongáltak valamit a házban mindig, pedig ivartalanítottak voltak.

Egyébként nagyon lehet őket szeretni a sok rosszaságukkal együtt, de tényleg türelmes embereknek való csak.

2020. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lehet csak egy éves kor fölött suliba vinni? Én még ilyet nem hallottam...
2020. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mellé még valamilyen elfoglaltságot keressetek neki. Sportot, feladatot, mert a séta egyáltalán nem vezeti le az agyi és ösztönenergiáit.
2020. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Séta alatt nem csak láb melleti pórázon sétáltatásra kell gondolni. Sok a zöld terület, van közelben park is, ahol a kutyások sokszor összegyűlnek bandázni, olyankor minden kutya szabadon van és sokat játszanak, futkároznak. Szerintem fel ér számukra egy kiadós túrázással. Előző kutyánk is imádta fiatabb korában.
2020. máj. 13. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 08:58-nak

Azért nem vállalják 1 éves kor alatt, mert kölyökként még eleven , és csak 1 éves kor körül kezdi el az odafigyelést. Okosak, de mindig csak 1 dologra figyelnek. Imádnivalóak, de nagyon hiperaktívak, állandó foglalkozást igényelnek. Ezért is tökéletes kopónak falkában vadászva. Le kell őket fárasztani, mert ha unja magát vagy szigorú a gazdi akkor makacskodik, szökik.

2020. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!