Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát a...

Hogyan szoktassam a kutyát a kutyaágyba?

Figyelt kérdés
Vettem a kutyámnak egy ágyat...és nem hajlandó belefeküdni...mit lehet tenni?

2020. máj. 13. 01:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát... Eléggé hosszú, fáradalmas folyamat lesz, legelőször is a saját szagait próbáld az ágyába rakni pl.:szőr, nyál, esetleg utána az orrával szimatoltasd meg (a szagmintát nem ürülékként értem). Azt is vedd figyelembe, hogy a kutya saját maga akarja eldönteni, hogy hol akar aludni..

Ezért lesz ez hosszú folyamat. De ha türelmes vagy, akkor sikerülhet!

Nálunk kb. 1 hónap telt el ahhoz, hogy már egyedül belemászott, és megszokta az ágyát.

2020. máj. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én beleküldeném, leülnék mellé, simogatnám pár percig, majd csinálnám a saját dolgomat, neki pedig kiadnám, hogy maradjon ott és mindig, mikor elmegyek mellette, megdícsérném, simivel, szóval, kajával.

Nálunk egy alkalom elég szokott lenni, utánna magától is szívesen használja az új helyet. Ha épp benne van/belemegy, akkor is dícsérem az első pár napban.

Nem ismerem a kutyádat, de jön a nyár, a meleg, lehet neki kényelmesebb a hűvös kövön feküdni, mint a pihe-puha és meleg plüssben.

2020. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!