Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támadni kezdett a kutyám!...

Támadni kezdett a kutyám! Miért? A tiétekkel volt ilyen gond? Vagy beteg lehet?

Figyelt kérdés

Előre megjegyezném, hogy kerestem a tenyésztőt, de megszűntek az elérhetőségei. 6 éve vettem a kutyát az elején még a honlapján keresztül kapcsolatba tudtam vele lépni, de most még facen se találtam..

A kennel nevét is hiába írom be nem hoz ki már csak régi törölt face posztokat (4 évesek gondolom addig tartott a tenyésztés).


Tegnap előtt este arra keltem, hogy a sötétben valami halkan morog. Ez a morgás közeledett, ismerős volt. Amikor közel ért hozzám a sötétben kirajzolódott a vicsorgó kutyám!!

Halálra rémültem, de volt érkezésem kitenni a kezem és félig felülni mielőtt valami másomat harapja meg, a karomat kapta el ami mostanra a sebek körül lila és zöld mintha meg ütöttem volna remélem ez nem fertőzés jele :(

SOHA (!!) nem bántottam a kutyát nagyon szeretem nem is értem a helyzetet.Aznap mondjuk kénytelen voltam ez tény, de nem akarta elengedni a kezem parancsra sem (játékoknál használjuk az ereszd parancsot) nagyon fájt ahogy szorított.Szinte éreztem hogy bármelyik pillanatban el tudná törni az alkarom nagyon erős.:(

Fel kaptam a legközelebbi tárgyat ami a távirányító volt és a szájára ütöttem. A másodiknál elégedett, de a másik kezem után kapott. Ahogy rá kiabáltam és felpattantam azonnal ki is ment a szobából, becsuktam az ajtót de biztos vagyok benne hogy csak a lépcsőig ment hallom hogyha lemegy az emeletről.(az kb 3m az ajtótól alighanem kint várt..)

Minden oltást megkapott kölyök korától kezdve idáig úgyhogy betegnek nem hiszem, hogy beteg. Mi az ördög lett vele?

Nem hagyom kint éjszakára nappal is csak addig van a kertben ameddig akar van kutya ajtó. Sétálni azóta nem tudtam vinni pedig eddig minden nap mentünk ha 2 lépés közelbe megyek kb akkor morog, vicsorog, megfeszül és támadásra kész hátrálnom kell. Nem tudtam tőle eleinte a mosdóba bemenni mert elállta az ajtót.Etetni is csak úgy tudtam, hogy körbe mentem a házon és a hátsó ajtón bementem a konyhába, kiraktam neki a kaját hogy most ott egyen.Félek tőle ez így nem normális.

Mit tehetnék? Állatorvos, lehet beteg? Ha igen hogy varázsoljam rá a pórázt anélkül, hogy megint megharapna? Ha nem beteg mit csináljak miért van ez?


Komolyan, nem volt jobb ötletem mint ide is írni tényleg félek tőle, fent vagyok az emeleten és csak akkor mozdulok ki ha nagyon muszáj. Hoztam fel enni is hogy ne kelljen lemenni és nagy ívben kerülgetni meg fél szemmel figyelni őt. Facebookon is ki írtam kértem segítséget kutyás csoportban de még nem jött válasz. :/



2020. máj. 13. 06:22
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%
Sajnálom. Jöhet a sok okoskodó állatvédő hogy biztos a te hibád. De azt hiszem az egyetlen megoldás az ólom, mielőtt valakiben nagyobb kárt tesz. Van állatorvos aki házhoz megy. Kicsit drágább... De még mindig olcsóbb mint egy ember élet.
2020. máj. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%
Ez elég súlyos helyzet. Mekkora a kutyád? Milyen fajta?
2020. máj. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Ólom? Mármint lelőni?

Azért én ezt sem szeretném mindenek ellenére nagyon szeretem.Remélem, hogy csak átmeneti gond van és fáj valamije vagy nem tudom..

Eddig semmi baj nem volt Soha.Kutya oviztunk, kutya suliztunk..

Nem jönnek házhoz állatorvosi mert karantén van csak bevinni vihetem így meg nem csak póráz nagy kutya kell a szájkosár is.. ><

De talán ha be tudnám nyugtatózni.. Ahhoz viszont végleg nem értek de van azthiszem valami tüzijátékokkor megvehető kutya nyugtató egy kutyástól hallottam róla. Ha nincs az is felejtős emberivel biztos nem kuruzslok.

2020. máj. 13. 07:00
 4/47 A kérdező kommentje:
Cane corso ivartalan kan.Elég termetes jószág. 😓
2020. máj. 13. 07:01
 5/47 anonim ***** válasza:
98%
Be kell nyugtatózni, mikor eszik. Lehet szervi baja van, de ha nem talál semmit az orvos és idegrendszeri, akkor én elengedném. Ha a tenyésztőt nem is találod, de érdemes lenne keresni másokat, akiknek onnan van kutyája, hátha nem véletlenül tűnt el nyomtalanul.
2020. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Sedalin pastával be tudod nyugtatózni. De beszélj állatorvossal mindenképp. Reméljük, hogy csak valami eü problémája van.
2020. máj. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
75%
Engem eddig egy kutya rémített halálra, egy cane corso. Megszökött és be akartam csalni a futiba, hogy majd ott megtalálja a gazdája. Ahogy hívogattam, elindult felém... azt hittem, nekem annyi.
2020. máj. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Állatorvos mindenképpen látni fogja.14:30-ra van időpontunk neurológiai vizsgálatra, de már szinte biztos vagyok benne hogy ez idegrendszeri lesz az orvos is azonnal azt vágta rá, hogy idegrendszeri vagy veszettség.Hamarosan keresek egy állatboltot (szerintem az állatorvosi rendelőben lévőében lesz is legfeljebb 2x megyek) és megveszem az altatót köszönöm.

Rohadt ijesztő, de néha billeg ide oda a kutya feje mintha nehéz lenne tartani (?) vagy koordináció hibája lenne,kint van a kertben. Látni az ablakból, terrorizálja a locsoló csövet..

Esküszöm a támadás előtt még csak jele sem volt semminek.Csak mint akit az ördög szállt meg egyszer csak ilyen lett.Lehet egyenesen ördög űzőt kellett volna hívnom az orvos előtt.

De hogy pont velünk történjen ilyen el sem hiszem,pedig oda figyeltem mindig hogy jó helyről legyen, megkapja az oltásokat, egészségesen éljen erre kijön rajta egy ilyen..

2020. máj. 13. 07:44
 9/47 anonim ***** válasza:
96%
Mikor kapott utoljára veszettség elleni oltást?
2020. máj. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Minden évben február 8.-án kapja. Akkor telik le az 1 év kereken.

Ismer minket az állatorvos mindig hozzá járunk az ivartalanítás óta (5 éve) ezért is bízom abban hogy a személyes tapasztalatai alapján is ki tudja szűrni hogy az én kutyámmal mi lehet tudja hogy nem volt hamis..

2020. máj. 13. 08:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!