Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sír a kiskutyám ha...

Timido kérdése:

Nagyon sír a kiskutyám ha itthon hagyom, elvagyok keseredve. Iszonyatos.! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha itthon hagyom a kiskutyám, rögtön sír,d e mint akit ölnek! Félek, hoyg a szomszédok majd engem piszkálnak. :(

Mennyi idő mire ennek vége? Mit csináljak? Hogy lehet ennek véget vetni?

3 hónapos


2010. júl. 29. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb egy hét és hidd el abba hagyja. Minden kölyök ilyen. Imádják ha veled lehet és nagyon-nagyon tudnak sírni ha ott hagyod őket. Tapasztalat, egy hét max és megfogja szokni. Csak azt nem szabad vele csinálni hogy elkezd sírni és vissza-vissza mész, meg rá-rá nézegetsz. Hagyd ott és megszokja hamar. Meg is kell szoknia, hiszen nem lehetsz ott mellette mindig.
2010. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezt örömmel hallom!

Amikor kizártam a szobámból, akkor is rettentően sírt.

Mert amikor idehoztuk, akkro bent aludt a szobámba. Aztán kitettem az előszobába, mert ott hűvösebb van, én én általában éjfélkor fekszek, ő meg már 9-10 kor aludna.

De akkoris EGÉSZ ESTE sírt. iszonyat volt, egész este aludtam úgy össze vissza 2 órát .

Most meg már ha hívom sem jön be.

De akkor majd szokatom az egyedülléthez.

2010. júl. 29. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ez rituálé volt. Az enyém most 14 hetes és már teljesen nyugis, ha elmegyek. Adtam neki jutalomfalatot és besétáltam a szomszéd szobába, becsuktam az ajtót és figyeltem az időt, hogy 10 perc legyen. Majd kimentem és úgy csináltam, mint ha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, nem dícsértem, nem szidtam, csak sétáltam egyet a konyhában. Majd bementem másnap a fürdőbe, 20 percre, teljes csendben. Ő megint sírt, majd észrevettem, hogy kb. negyed órával később abbahagyta. Kivártam az időt, kimentem és sétáltam (ő persze nagyon örült, de nem akartam ,hogy felizgassa magát), úgy tettem, mintha tök természetes lenne, hogy jövök-megyek. Most már elmehetek otthonról. Kapja a rágcsát, megsimizem a fejét és elmegyek. Néha egy-egy nyüsszögést még lehet hallani, természetesen nem tetszik neki, de ma már (2-3 héttel később) akár 4 órára is elmehetek, csendben van, és alszik-játszik. Szoktasd hozzá te is! Nem lesz semmi baja!
2010. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld fokozatosan, menj ki, várj egy kicsit, menj be. Menj ki, várj kicsit többet, menj be. Aztán menj egészen a boltig. A szomszédokkal meg beszélj. Ne csak azért, hogy ne haragudjanak, hanem azért is, hogy ne menjenek oda az ajtóhoz. Nálunk volt pár jóindulatú, aki odajárt az ajtóhoz beszélni hozzá, meg zörögni neki, hogy szegény ne érezze magát olyan egyedül. Mondanom sem kell, hogy csak még hangosabban vonyított. Aztán ledumáltam a kedves nénikkel, hogy ha van aki reagál rá, akkor sosem hagyja abba, hiszen látja, hogy van értelmes a vonyításnak, és sosem fogja abbahagyni.


Miután nem beszélt hozzá senki, 3 nap alatt csend lett. Szóval a lényeg, hogy semmilyen reakciót ne kapjon, és akkor hamar abbahagyja.

2010. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 noree. ***** válasza:

A probléma forrása lehet az úgynevezett szeparációs stressz!

Ez könnyen orvosolható, csak elég türelem és kitartás szükséges hozzá! A problémának is és a megoldásnak is utána lehet nézni a neten! de ha egyedül nem tudod megoldani, akkor kérd kutyakiképző segítségét!


A kölyköknek sokkal több szükségük van a társaságra, mint a felnőtteknek! Ezt is vedd figyelembe!!!

2010. júl. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!