Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? A kutya harapja...

Mit tehetnék? A kutya harapja a húgomat.

Figyelt kérdés
8 hónapos a kutyám (törpe tacskó). A lábamnál szokott aludni viszont a húgom (5 éves) leakarta rakni a földre megharapta a kezét. Amikor én le rakom csúnyán néz de megy a helyére egyedül tőlem fogadja el a dolgokat. Amikor játszottunk a húgommal és megdobott párnával megakarta támadni. Aztán volt olyan, hogy megakarta simogatni de rámorgott a kutya vagy amikor csak a szőnyegen feküdt és a testvérem elsétált mellette nagyon morgott és ráakart kapni a lábára. Azt tudni kell, hogy húgom sosem bántotta és nem zavarja evés közbe. Csak simogatná viszont amikor ott vagyok akkor a kutya hagyja és hátára fekszik, hogy simogassa a húgom és játszik vele, de amikor így távolról nézem amikor a kutya nem lát így viselkedik. A gyerekekhez oda megy és játszik velük amikor ott vagyok szvl nem értem. Húgommal szoktak labdázni, de nem merjük egyedül hagyni vele mert kiszámíthatatlan mikor harapja meg. Húgommal egyszer játszik egyszer pedig nem, de hogy ilyenek előfordultak nem merem egyedül hagyni a kutyával. Amikor az ágyon van a kutya és húgomnak egyáltalán nem engedi, hogy lerakja, de még azt sem, hogy megsimogassa viszont amikor nem ott van akkor megengedi. Mit lehetne tenni? Ez miért van?

2020. máj. 14. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Valoszinu azert mert a hugod meg csak 5 eves, talan nem jol nyul a kutya iranyaba. Talan hirtelen, esetleg eleve felosen nyul oda.
2020. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
figyelj oda ha a húgoddal van együtt! Lehet hogy csak megijedt, vagy a húgod nyúlt rosszul! De ha többször is meg fog történni még akkor vigyétek kiképzőbe!
2020. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
A kutyát nevelni kell! Fel kell építeni, hogy a családon belül senkire sem lehet agresszív, pláne nem kisgyerekre! Ez persze nem egy gyerek dolga. Egy kisgyereknek nincs kellő tudatossága, belátása és mentális ereje a nevelésre, így ez a szüleid feladata lesz! De nem is értem, hogy eddig miért nem neveltétek a kutyát. Eleve minek kell kutya, ha csak úgy van, ha ráhagyjátok az agressziót?
2020. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!