Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya gondozása mivel jár?...

Kiskutya gondozása mivel jár? Gyerekeim szeretnének egyet, de tisztában akarok lenni, mire kell számítani az első hetekben.

Figyelt kérdés
Mennyi munka, törődés, idő. Kertes ház, de mégse merném kint hagyni, amíg pici, így bent lenne eleinte. Kistestű kutyát akarnak.

2020. máj. 15. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kistestű kutya nem csak eleinte lenne bent, azt nem csaphatod ki a kertbe csak úgy.
2020. máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutya gondozása sok gonddal jár, valóban nem csaphatod ki késöbb se a kertbe csak úgy. Mekkorák a gyerekeid? A kutya nem játékszer. Folyamatos törödést igényel, nem csak addig kell szeretni amíg kicsi és cuki. Bár nagyként is cuki, de érted. Szóval mekkorák a gyerekek?
2020. máj. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Hajjaj. Egy kiskutya az első időben (1 év kb) nagyjából annyi figyelmet igényel, mint egy kisbaba. Mindent meg kell neki tanítani, vigyázni kell rá, nevelni, szórakoztatni. Egyszóval melós és drága.


Alapból egy kiskutya ára (ha nem menhelyről van) kb 150 ezer forint. Utána csak a kezdetekben: fekhely, felszerelès, kaja, vitamin, játék - minimum 30 ezer. Maradék oltás (amit a tenyésztőnél nem kap meg, általában 2 kombi+1veszettség), esetleg útlevél, külső/belső parazita elleni védelem a másik 20-as. Tehát még épp csak megvan a kutyus, már 200 ezernél tartunk. (És 150-ért ez nem egy drága kutya, nem tenyészminőségű, hanem hobby, és a felszerelést és kaját is középkategóriásra számoltam inkább. Úgy nézd, hogy nekem sportkutyáim vannak 2500 ft/kg áron veszem nekik a kaját. Egy hónapban megesznek 20 kg-t, na gondolhatod, hogy nem olcsó, de h kistestűtök lesz, egy közepes táppal nem lesz ilyen veszett drága. :))


A foglalkozás része: egy kiskutya zömmel nem alussza végig az éjszakát, hajnalban ébreszt. 2 óránként vinni pisilni. Korai szocializacio, oviba vinni. Megtanítani, mit szabad, mit nem. Es ez csak az eleje. Szóval gondold meg, nem kis meló.

2020. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Én egy min. 1 éves kutyát javasolnék! Nagyon sokat kell még utánanézned! Lehetőlegg menhelyről hozz! Sok gazdánál az van, hogy egy idő után egyszerűen csak megunják a kutyát, szóval gondold át! a gyerekeidnek valami más állatot vegyél. pl. hörcsög. Egy kutya gondozása nagyon bonyolult! és drága! Évente többszöri oltás, napi töbszöri kaja, kiképzés, fekhely, tál stb. Naponta órákat, kell odafigyelni amíg kicsi! pontosan úgy kell bánni vele mint egy babával! Betanítani, gondozni és foglalkozni kell őt! Ha még nem volt kutyátok akkor inkább egy nagyobbat válasszotok!
2020. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont emiatt kérdeztem, mert sejtem, hogy nagy meló. Kamasz gyerekek, tudnák már gondozni, de nekem elég riasztó ez a sok tennivaló és költség. De ők azt látják, hogy mindenkinek van állata, és persze ők is akarnak már régóta. Én még dilemmázok.
2020. máj. 15. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a sportkutyás. Jó szívvel tudom ajànlani a fajtamentéseket, menhelyeket, ahonnan nagyobbacska kutyát tudtok befogadni.


Egyrészt, nem is olyan melós, másrész nem is olyan drága, harmadrészt jót is tesztek vele. Egy fél-egy éves kutya még nagyon fiatalnak számít, teljesen hozzátok tud szokni, de már túl van a fogzáson, szobatisztaságon jó esetben, oltásokon stb. És rengeteg örömöt tud adni. Ha kistestűt szeretnétek, esetleg fiatalt, nézzetek körül itt: Eszkuláp, Noé, csivi+yorki fajtamentő, Valentin projekt, Kutyaovi, Mini mancsok állatvédő egyesület.


Szerintem így, h nem bébi korút vesztek, nincs okod aggódni. ;)

2020. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

menhelyről és fajtamentésről kistestűt kinti tartásra nem fognak adni. Én azt ajánlom hogy ha vanak a gyerekek 15-16 évesek akkor keressenek maguknak valami melót. Én annó szombatonként jártam 5 órát dolgozni, azt a pénzt költöttem a kutyára. Nagyon örültem hogy olyan tápot vehetek amilyet akarok, olyan felszerelése lesz amire csak nem sajnálom a pénzt. A szüleimnek egyedül a drágább orvosi költségeket kellett állnia, de olyan nem volt sok. Emellett anyukám sétáltatja már kezdetek óta reggelente. Nem kértem, ő akarta mert jót tesz egy kis séta neki is szerinte, aztán 4 év alatt rendesen hozzászokott. Mindenki imádja a kutyát a családban, valamilyen módon mindenki foglalkozik vele, ki kevesebbet ki többet, de a legtöbb időt én.


Első körben kellene nekik egy kis bevétel, hogy lássák a kutya költséges, ez után én elküldeném őket napi 1-2 óra sétára pár hétig (Ha esik, ha fúj) Ezek hozzátartoznak a kutyatartáshoz, meglátnád mennyire elszántak. Ha hamar beleunnak, akkor a kutya is annyi ideig érdekelné őket.

2020. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell ugy csinalni mint ha egy marslakot akarnatok befogadni az eletetekbe! Kiskutya! Mi kell neki? Etel, szeretet, nyugodt hely a piheneshez, sok jatek, egy kis tanitas (neha feltorolni egy-ket pisit) es nem elolhagyni olyan dolgokat amit megehet vagy megraghat. Rendszeresen kell jarni orvoshoz (doki mindig fogja mondani mikor menj legkozelebb). Ennyi.


Kutyas koltseg meretfuggo.

2020. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Sportkutyás válaszoló!

Mégis mi az a táp ami ennxira drága? Vagy ez ennyire indokolt a versenyzés miatt? Barf helyette nem olcsóbb és jobb is?

2020. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem barfozom, nincs rá időm.


Platinum, most vitték fel az árát. 5 kg 14600 forint. Majdnem 3000 ft/kg. Igen, indokolt, mert így is fogynak, ha több az edzés.

2020. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!