Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha élne, már megtaláltuk volna?

Ha élne, már megtaláltuk volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly októberben eltűnt az egyik kutyánk. Menhelyről hoztuk közel 8 évvel ezelőtt. Sajnos nagyon szökős kutyus volt (beagle keverék), ivartalanítva lett, többször volt kerítés csere, de még a házfalnak támaszkodva is kimászott a 2,5 m kerítésen. Ha nem láttam volna, én magam sem hiszem el. Csináltunk neki kennelt is, de egyszerűen nem bírtam volna, ha egésznap ott van bezárva a két nagy kertünk mellett..

Most viszont borzasztó bűntudatom van, október óta nincs meg. Hónapokig kerestük, hirdettük, de nyoma sincs.

Nagyon szerettük, legjobb belátásunk szerint igyekeztünk mindent megtenni érte.


2020. máj. 16. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így alakult. Attól is függ mekkora település...érdemes a vonzás körzetében is körül nézni!
2020. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert simán elbarangolhatott!

Szorítok, hogy előkerüljön, én nem adnám fel!

2020. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Az ismerősömék kutyája 4 év után került elő, sajnos rossz emberek keze közé került, remélem a tiéddel nem ez a helyzet. De az is lehet, hogy valaki befogadta, én a helyedben körbejárnám a közelben lévő összes települést, szórólapoznék, felraknám internetre, akár rákérdeznék menhelyeknél, hogy nem-e ismerős a kutya.


Van csip benne? Mert ha van akkor állatorvos segítségével átlehet állítani elveszetté, nagyon megkönnyíti a dolgokat.


Remélem semmi baj nem történt vele és mihamarabb haza talál.

2020. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos én csak rossz tapasztalatokat tudok hozni ugyanebben a témában. Egy fél és egy másfél éves kan kutyám lépett le otthonról,szegények megrögzött csavargók voltak. Vidéken élek ahol hatalmas az udvar,a játék és a séta mellett valahogy mindig kellett nekik valami plusz. Sokszor kirágták magukat a kerítésen,majd később bűnbánó pofival jelentek meg a kapu előtt. Nemigazán tudtam kezelni a helyzetet,de semmi rosszra nem gondoltam hogy történhet velük. Aztán egy nap az egyik szökés után már nem jöttek haza. Gombászó ismerősöm találta meg őket az erdő szélén kilőve... hazahoztam őket és eltemettem a kert végébe. Remélem a te kutyád nem ilyen sorsra jutott,és hogy mielőbb hazajut. A keresés,plakátolás,nyomravezetői díj akár jó ötlet lehet hogy valami eredmény szülessen.
2020. máj. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 XÉvi75 válasza:
77%
Simán lehet, hogy még előkerül. Főleg ha valaki befogta és magánál tartja, lehet onnan is megszökik és úgy kerül elő :) Szerintem még ne add fel!
2020. máj. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Miss Endzsi ***** válasza:
77%
Nekünk a macskánk tűnt el januárban, elvihette a róka, de mindig reménykedem, hogy egyszer hazajön. Vannak ám történetek kutyákról, macskákról, amik x év után előkerültek.
2020. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, bíztatásokat és jókívánságokat!:)

Négyes válaszoló, nagyon sajnálom a kutyusaidat! Hatos, Neked pedig a macskádat!

A chip át lett állítva, amint realizáltuk, hogy baj van, illetve plakátoltunk a környező településeken, hirdettük nyomravezetői díjjal is. Másik kutyánkkal jártunk keresni nagyon sokáig. Mai napig akárhova megyek autóval, gyalog, azt lesem nem e bukkan fel valahol.. A környéken élők tudták, hogy a miénk, nem nagyon szokott messzire elmenni, többen szerették is és mindig odahívták egy simogatásra:) Emiatt nem is féltettem, egy-két óra csavargás után mindig hazatért. Sajnos én is arra gondoltam, hogy valaki mégis hasonlót tehetett vele (kilőtték), mert a közel 8 év alatt mindig hazajött, pedig voltak időszakai, amikor napiszinten 2x ment.. Ez a bizonytalanság nagyon rossz, ezért is tettem fel a kérdést, mert azontúl, hogy hibáztattam magam, a legborzasztóbb alternatívák folyamatosan pörögtek a fejemben, és kezdett felőrölni a helyzet.

2020. máj. 17. 00:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ugyanígy jártam 5 éve:( Remélem a tiéd még előkerül!
2020. máj. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!