Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy Rottweiler,...

Németjuhász vagy Rottweiler, ha a kettő között kellene választani?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Németjuhász
Rottweiler
47 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Rotit választanám,mert tudom milyen kutya,mire képes megfelelő nevelés mellett. Éppen ezért nem javaslom mindenkinek,szerintem a németjuhász kezelhetőbb fajta egy kevésbé tapasztalt kutyásnak.
2020. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
A német juhász már félig ember, a rottweiler meg csak egy vadállat.
2020. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
te pedig egy barom...
2020. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
A németjuhász az egyik legvegyesebb, legheterogénebb fajta. A rottweiler is elmegy már egy rossz irányba de az még mindig sokkal egységesebb, reálisabban lehet vele kapcsolatban véleményt formálni is. Így rottweiler.
2020. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Németjuhászt választanám. Kiskoromban nagyanyáméknak volt, úgyhogy megszerettem. Amúgy meg nem érzem magam elég képzettnek, hogy rendesen, teljes biztonsággal kineveljek egy szocializált rottweilert.
2020. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért mondanám a Rotit, mert én egy Rottweilerrel nőttem fel, illetve megfelelő nevelés mellet roppant kiegyensúlyozott kutyák tudnak lenni, szeretetteljesek, plusz kifejezetten okos fajta. Tényleg nem tudok a Rotikra rosszat mondani, A Németjuhászokról csak annyit, hogy a legtöbb ilyen kutyusnak akit ismertem, picit öregebb korára diszpláziája lett, és nem azért mondom mert sok pénzbe kerül, csak el nem tudom képzelni mennyi fájdalommal járt a gazdinak szenvedni látni a kutyusát, szóval Roti.
2020. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem mindkettő volt már, kétszer német juhász, egyszer roti, mindegyik kan. Nagyon okos és hűséges kutyák, szerintem emberfüggő, hogy kinek melyik a jobb. Én úgy érzem, hogy a roti passzol hozzám jobban, a német juhász mozgásigényesebb, a roti temperamentuma jobban bejön. Viszont a rottweilert meg kőkeményen kell fogni, hogy ne nőjön a fejedre, nagyon határozottan és következetesen kell nevelni. A német juhász szerintem/számomra jóval könnyebb pálya, kicsit megfelelési kényszeres, ezért nem nehéz vele. A roti önfejű, de ha elég erélyes tudsz vele lenni, hallgat rád. Nekem mindegyikből ilyen nagy, buflák, dögönyözhető plüssmaci lett :D

Szóval igazából attól függ, hogy milyen az életmódod, mennyire vagy tapasztalt kutyás, mennyire tudsz határozott lenni, aktív kutyát akarsz-e stb.

2020. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Német Juhászkutya. Könnyebben kezelhető, mert a tenyészésében jobban odafigyeltek az engedelmességi hajlamra. De nálam még a külsőség is bejön a képbe. Nem szeretem a lógó fülű, tömzsibb pofájú kutyákat, de persze ez másodlagos. egyszerűen ha egymás mellet van a két fajta nálam egyértelműen a Német Juhász.
2020. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!