Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz hogy magánemberk...

Mi kell ahhoz hogy magánemberként, alkalomszerűen vállajak fedeztetést kan kutyámmal?

Figyelt kérdés
Ez lehetséges így? Elég hozzá törzs és oltásikönyv? Kell ezután vmit adóznom mondjuk? Vagy kell valamiylen bejelentés valahova?
2008. nov. 23. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg kell adózni, mert jövedelmet szerzel vele. Gyakorlatban meg mi sem kaptunk számlát amikor a kutyánkat fedeztettük. Csak fel ne jelentsen valaki! Bár aki komolyabban gondolja a szaporítást, mint mi, annak biztosan szüksége lesz valamilyen igazolásra, hogy a kölykök a Te kutyádtól származnak. Ez esetben viszont elképzelhető, hogy csak a bejelentett, hivatalos út járható. Sajnos nem tudom...
2008. nov. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy természetesen fizetségért.
2008. nov. 24. 08:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ:

Tisztességesen szeretnéd csinálni?

2008. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó hírnevet kell szerezned a kutyádnak kiállításokon, hogy ismerjenek, és egyáltalán akarjanak a kutyáddal fedeztetni. No meg az sem árt, ha eleve ígéretes, jó tenyészetből származó ebed van :)

Elvileg természetesen kéne adózni, ha mint vállalkozó csinálnád, vagy isten tudja, hogy lehet ezt megoldani, de szerintem elég kevesen csinálják törvényesen, úgyhogy tulajdonképpen meg lehet oldani másképp is.

2008. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mi a hivatalos út, de a helyedben egyszerűen feltennék egy hirdetést képpel egy nagyobb apróhirdetős oldalra. Nem reklám de az expressz.hu-t látogatják a legtöbben és ott van is fedezőkan kategória.
2008. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
www.meoe.hu
2008. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!