Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Ti is tapaszta...

Amstaff gazdik! Ti is tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés

Egyfajta hátrányos megkülönböztetésre gondolok. Többször megkaptam már, hogy divat kutyám van, vagy azért tartok ilyet, hogy megvédjen (rég nagy baj lenne, ha a kutyámtól várnék védelmet)

A "harcikutyás" ostoba jelzőkről nem is beszélve.

Én azért választottam ezt a fajtát, mert az volt a tapasztalatom, hogy hiperaktív, energikus kutyák.

Illetve az, hogy annak ellenére, hogy barátságosak, megtartják a távolságot a gazdájukon kívül mindenkivel, szóval nem az a "mindekikutyája" típusok. Az én kutyusomat is tökéletesen jellemzik ezek, persze tudom, ahány kutya annyi személyiség, de ő tökéletesen passzol hozzám, én is energikus és tartózkodó vagyok. Szóval nem divatból választottam.

24l



2020. máj. 19. 07:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyára rá lehet húzni bármi negatív jelzőt.


Jaj, ez divatkutya. Jaj, ezt csak azért vetted, mert nem divatkutya.


Ha szereted a kutyád, és jó gazdája vagy, akkor csak simán sétáljatok tovább. Az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni ;)

2020. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi örökbe fogadtunk anno egy kis nyomi fekete kutyát. Kiderült, hogy fajtatiszta staffi (dns vizsgálatot csináltattam rajta, mert kíváncsi voltam).


Mivel feláll a füle és nincs kupirozva (szerencsére), ezért nagyon mókásan néz ki. De látszik rajta, hogy bull típusú.


Sokan félnek tőle, sokan nem. Ez változó. Én igyekszem vele jó példát mutatni. Magasan képzett, két hét múlva megyek vele BH vizsgára. Amellett suliban ő a legstabilabb kutya. Versenyszinten sportolok vele, közömbösítve van többi kutyára, stb.


Szóval igen, van, akinek nem szimpi elsőre, de mivel egy szeretetbomba és mindemellett jól nevelt, általában egy idő után belopja magát mindenki szívébe. :)

2020. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Igen de nem zavar. Inkább kerüljenek mint állandóan ránk tapadjanak. Akinek hasonló kaliberű kutyája van az megérti, így a kutyámnak legalább hozzá hasonló játszótársai vannak :D tulajdonképpen talán még örülök is.

Amúgy meg harcikutyák, nem tudom miért probléma ha ezt mondják?

2020. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Utolsó válaszoló: Az amstaff nem harci, többek között pont emiatt lett kitenyésztve, hogy ne lehessen ráhúzni. Tiszta vérvonalú amstaffot nem találsz igazi viador felmenőkkel, ellenben a pitbullokkal.

Egyébként a korlátoltság a probléma, pl ha sétálunk és valaki halálra rémülve átszalad a túloldalra "jaj harcikutya" felkiáltással.

2020. máj. 19. 09:22
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámtól is menekült már el egy gyerek. Pedig pórázon volt, és a szó legszorosabb értelmében nem csinált semmit.


Németjuhász keverék, jámboran sétált mellettem.

2020. máj. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Vannak idióták akik egy tacskótól is átszaladnak az úton. Multkor mondta ismerős, hogy amikor lementek a lifttel a vizslájával az ott várakozó lány sikítva rohant fel a lépcsőn xD


De vanna akik a bichonom elől is elugranak ha épp felvették a szemkontaktust és oda mene ismerkedni.

2020. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

De miért fáj az neked, hogy ha átszaladnak a túloldalra? Hidd el, hogy ha valaki kistestű kutyával sétál, tök mindegy milyen nagytestűvel vagy, át fog menni a túloldalra.

Egyébként meg én is félek ezektől a kutyáktól, úgy, hogy a páromnak is ilyen kutyája van, nem volt egyszerű "megszokni" egy háztartásban élni vele és em bízom benne, lehet akármilyen kezesbárány, sem kinézetre, sem temperamentumra, sem semmire nem túl bizalomgerjesztőek, tartok tőle és kész. Sajnos sok támadást láttam és voltam részese, úgyhogy igen, ha bull típusút látok, vagy staff-ot, akkor inkább átmegyek a másik oldalra. Meg lehet kövezni. :-)

2020. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
18%

8. vagyok: Sőt, van aki kifejezetten a kutyáktól fél, teljesen mindegy, hogy milyen fajta. Rossz emlék, támadás, bármi lehet.. Téged, vagy titeket (7.válaszoló) sem nézne le senki, hogy ha esetleg pók iszonyotok lenne és menekülnétek tőle. Nem izgat kinek milyen kutyája van, mindenki úgy szereti, ahogy akarja, tiszteletben tartom, de akkor ti is tartsátok tiszteletben azoknak a véleményét/álláspontját/tök mindegy, akik meg nem kedvelik a kutyákat. Odafelé elvárjátok, hogy így legyen, visszafelé nem igazán működik. Ez tapasztalat...


26N

2020. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

8-9-es válaszoló: Nem arról van szó, hogy a kutyáját félti valaki és nem is arra gondoltam, ha valaki alapvetően fél a kutyáktól. Édesanyám is ilyen, teljesen megértem, ha valaki okkal fél.

Nekem az "fáj", hogy előítéletesek és sok esetben tudatlanok az emberek. Ha szájkosárral sétálok vele és látszik, hogy nem egy habzó szájú vérengző fenevad, hanem egy jólnevelt kutya, akkor igenis értetlenül állok hozzá, ha pl egy szájkosár nélküli németjuhász mellett mosolyogva elmennek, de nekem odabökik az ostobaságaikat.

Arról már nem is beszélek, ha olyan helyen vagyunk, ahol nincs rajta se szájkosár, se póráz, pl kutyásstrand.

2020. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!