Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen legyen a kutyabiztos...

Milyen legyen a kutyabiztos kerítés?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kutyánk. Most régi fa kerítésünk van, amit szeretnénk lecserélni. Miből legyen a kerítés és mekkora , amin nem tud majd kimászni?
2020. máj. 19. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

vas, öntött vas.

legalább 150-160 cm magas legyen. azon nem tud átugrani és nem tud megszökni.

2020. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Releváns lenne, hogy milyen fajtájú kutyus lesz, mert az enyém pl a 2,5 méteresen is kimászott a fal segítségével.
2020. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a kerítés lehet bármiből, de ha fa akkor nagyon masszív legyen hogy ha neki ugrik a kutya akkor se törjön el.

Olyan magas legyen amit a kutya nem tud átugrani.

A kerítés teteje vagy hajoljon befele vagy szereltessetek minden kerítés elemre görgőt.


Ha nagyon döngeti a kutya a kerítést akkor belülről érdemes villanypásztort húzni. Egyszer vagy kétszer kicsit megcsipi utána tudni fogja hogy rongyoljon neki.

2020. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kovácsolt vas lemezelt léc. Függőleges elrendezés a legjobb.
2020. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én vizsla jellegű rosszcsontjaim a 160-as kerítést úgy ugorták meg, hogy kicsit távolabb leültek és ülésből (guggolásból) megugrották. Villanypásztor orr magasságra, kicsit alatta kicsit felette (összesen 3 szál) a problémát megoldotta
2020. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Kevlarerositesu golyoallo pancellemez megerositve atombiztos vasbetonnal :)


Kerites az kerites. Nem kell cifrazni a dolgot, egyszerubb megnevelni a kutyat.

2020. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kistermetű (kb 13 kg-os) kutyával családi házba költöztem. Hátul nem volt kerítés az udvaron, ott végig (kb 5-6 méter szélesség) 20 cm mélyen lebetonoztattam, ebbe fém oszlopokat raktak, amik kb 150 cm magasan állnak ki a földből, erre drótkerítés. Nem tudja magát átkaparni, a beton aljzat megállitotta, a drótkerítés meg a normál hagyományos. Utcafronton a kapuk alá függőlegesen kb 20 cm mély beton lapokat ásott a szaki, jelentem ezeken nem tudott több mint 1 év alatt kiszökni :) Mondjuk attól félek, hogy felugrik az utcafronti kerítés előtt levő gázóra dobozra, onnét meg ki a kerítésen, de eddig ez nem jutott eszébe, pedig szerintm fizikailag képes lenne rá (ágyra, puffra, ölembe, autó hátsó ülésére simán felugrik). Kapu mindig kulcsra zárva + egy vízszintesen elhúzható, beakasztható rigli, több ajtót már kinyitott, biztos ami biztos :) Eddig ezek megfogták, remélem ezután is, mivel arra már megtanítottam, hogy ha kinyitom a kaput pl kukát ki-be tolom, füvet nyírok stb ne rohanjon oda. Érdekes, felismeri melyik a munkás ruha amiben otthon kertben udvaron dolgozok, és ha utcai ruhában megyek ki az udvarra, rá akar venni, hogy vigyem le magammal sétálni, akkor már néha rá kell szólni, hogy maradjon nyugton, amíg kinyitom a kaput.

Szóval nevelés + mechanika, érdemes letesztelni valamin játék közben , hogy mekkorát tud ugrani, és annál magasabbra rakni a kerítést.

2020. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!