Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a játék...

Mit csináljak, ha a játék végén hisztizni kezd a kutya?

Figyelt kérdés

A kutyám nagytestű, 7 hónapos múlt. Most már viszonylag normális, amikor találkozunk valakivel, üdvözli, utána rendesen játszik. De amikor vége a játéknak, és elköszönünk akár kutyával játszott, akár emberrel, nagy hisztibe kezd. Ugat (pedig soha nem szokott ezen kívül) , rángat, majd megfullad a nyakörvtől. Ma annyira megrángatott, hogy valami lett a karommal, nem bírom felemelni.

Nem kell neki jutalomfalat, próbáltam szidni, kizökkenteni, lenyomni, elrángatni, minden próbálkozásom kudarcba fulladt.

Nagyon nehezen jöttünk haza, és még akkor is visszafelé húzott, mikor már haza értünk.

Itthon már jókedvűen ugrabugrál, meg bújik.


Légyszi adjátok tanácsot, köszi.


2020. máj. 20. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
kutyaiskola
2020. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. És ott mi lesz?
2020. máj. 20. 23:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Ott megtanítanak tiltani. Mert nem tudsz.


Lenyomkodni? Egy őrjöngő kutyát? Nem jó.


Megfelelő, erőteljes NEM, impulzusszerű rántás a pórázon, és ellenvetést nem tűrő módon elindulsz haza. Amint rád figyel/igazodik/nem húz visszafelé, dícséret/juti.


Hívj trénert vagy vidd el suliba. Magad nem fog menni.

2020. máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi extra szerintem, csak meg kolyok es ezert szeretne tovabb jatszani. Ebben a korban meg nem igen kell sokat varni egy kutyatol, nem is kepes ra (ilyenkor meg a kutyaiskolaban is csak ovi van) ... foleg egy nagytestu. Egy nagytestu kesobb erik be, sokkal tovabb tart a tanitasa is es jellemben is teljesen mas mint a normalis kutyak.


Azert vidd suliba (oviba), mert ott a kortarsaival jatszhat es az oktatok pont arra fognak megtanitani, hogyan tartsd valahogy kezben a jatekba belefeledkezett kutyusodat.

Nagytestuvel pedig kimondottan menj suliba, mert most meg aranyos gomboc, de egy ev mulva mar "fegyverviselesi engedely" kell hozza. Ez nem vicc, nekem egy ivaros kan Alabaim van (veszedelem). Kell tudnod kezben tartani es szoval is iranyitani barmilyen helyzetben. Nem kis munka!


Most meg csak meghuzodott a kezed ... en mar tobbszor repultem mint szupermen :) De hallottam mar izomszakadasrol is nagykutyas korokben.


Tenyleg menj suliba ... egyreszt tok jo buli, masfelol pedig neked es a kutyadnak is ez a legjobb. Neveletlen, vagy alig nevelt kutyaval allandoan valami problemaba fogsz keveredni.

2020. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a magyarázatot.
2020. máj. 21. 14:29
 6/6 Babamami######### válasza:
Ne fejezd be a játékot vele... 😂😀
2020. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!