Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya...

Csehszlovák farkaskutya örökbefogadásához ez megfelelő "kutyás múlt", illerve mit tudnátok még ajánlani?

Figyelt kérdés
Minden álmom egy csehszlovák farkaskutya, rengeteget olvastam a fajtáról, és tisztában vagyok vele hogy nehéz a természetük. Az életkörülményeim megfelelőek lennének (egyedül tervezek élni egy kutyával, faluban, minél több időt töltve a természetben). Viszont még soha nem volt saját kutyám, a család kutyáit úgymond én neveltem, de tisztában vagyok vele hogy az édeskevés. Ha örökbefogadok egy idősebb kutyát, szerzek tapasztalatot, és utána jönne a farkaskutya, (plusz rögtön kutyaiskola), az elég? Vagy fogadjak örökbe egy kölyköt, meglátom hogy boldogulok, és ha 20 év múlva is úgy gondolom akkor már több tapasztalatom lesz?

2020. máj. 21. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem elég. Én úgy tudom, hogy farkashibrideknél különösen fontos a szocializáció és a falkavezérség kialakítása, fenntartása. Egy idős kutya örökbefogadásával ez és a nevelési nehézségek pont kimaradnak, akkor hogyan akarsz majd felnevelni egy farkaskutyát? Én a helyedben elkezdenék kiképzői pálya felé orientálódni és ha sok-sok tapasztalattal a hátad mögött is kitartasz az eredeti terved mellett, akkor meg lehet fontolni. Amennyire én tudom farkaskutyára kiképző nincs is az országban, szóval nagy lehetőségek elé nézel.
2020. máj. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Semmi gondot nem latok egy akarmilyen allat neveleseben sem ... ha foglalkozol a temaval, ha van szakember segitseged es ha valoban mindent megadsz az allatodnak, akkor rendes farkast is felnevelhetsz, de akar egy medvet is.


En inkabb abban latom a nehezseget, hogy jo kutyat honnan szerzel? Jofogason csak valami husky-nemetjuhasz kevereket fognak a nyakadba varrni.

2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van magyarországon cseszlovák tenyésztő, de szlovákiában is van egy nagyon jó (tud magyarul)

Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, és beszélgessetek, kérd ki a véleményüket, lehet hogy megfelelőnek találnak téged egy kölyökre is akár.

2020. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, pontosan 4 magyar tenyésztő van: Crying Wolf kennel, Ingarian Csehszlovák kennel, Sounds Wild of Hungary, O Waed Brenhinol kennel, és a szlovák: Lupus Belliatus
2020. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen egytértek az előttem szólókkal. Mégis honnan akarsz örökbefogadni egy csehszlvák farkaskutyát? Szlovákiában 400 eurónál kezdődik egy kiskutya ára és nagyon kevesen tenyésztik.
2020. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!