Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázza nekem...

Valaki elmagyarázza nekem (sokat olvastam erről és egyre zavarosabb), hogy mi az a bull típus? Kik tartoznak ide és miért nem gondolunk rájuk egységes fajtaként?

Figyelt kérdés
[link] "Bull típusú kutyák", négy rész

2020. máj. 21. 08:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Bull típusú kutya az amelyik kutya Pit-bull, Amstaff vagy ehhez hasonló fajták (gúny nevükön "harci kutyák").


Széles nagy fejük van, erős álkapocs izmos test. Bár a keverékekre nem mind jellemző. Keverékeknél a fej formája a döntő szerep. Ha hasonlít a pitre vagy amstaffra akkor az már bull típusú kutya lesz.

2020. máj. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Bullterrier, bullmasztiff, pitbull stb. Ha ezekre hasonlít egy kutya (ahogy az első is írta), akkor az már bull típusú kutya.
2020. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A pit bull/pitbull ua., mint a pit bull/pitbull terrier?
2020. máj. 21. 08:28
 4/32 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Minden kutyának van többféle fajta neve de ugyan azt jelenti
2020. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Ó, köszi!


És miért nem sorolják őket egy fajtába?

2020. máj. 21. 08:36
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
5 Ugyanazért, amiért külön sorolják a vérebeket, kopókat, agárféléket, juhászkutyákat stb. Csoportosítás.
2020. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%

Egy fajtába sorolás? Hisz ezek külön fajták.


Pit-bull, Amstaff, Bullmasztiff.


Ezek külön álló fajták. Nem lehet őket egybe sorolni egy fajtaként mert különböznek egymástól.


Vagy ha erre a Pitbull, Pit bull terrier stb-re gondolsz ez olyan mintha téged becéznénk.

Ugyan az a személy vagy de lehetsz István, Pityu, Isti stb. Ugyan rz a fajtaneveknél. Ugyan azt a fajtát több név is illeti.

A német dog és a dándog is ugyan az a fajtájú kutya csak 2 neve van.

Van a Beauceron, Beauci- juhász stb. ez is ugyan az a fajta csak több névvel van ellátva.

2020. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem, arra gondoltam, hogy sok bull-típusú kutya nagyon hasonlít egymásra, sőt, a keverékeik is. Olvastam cikket komoly szerző tollából, ahol azt fejtegette, hogy a pitbull és az amstaff tulképpen egy fajta.
2020. máj. 21. 10:13
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Bull tipusu kutyanak nevezzuk azokat a kutyakat, akiket a XIX.szazadban "bull-baiting" (bika hecceles) sportra alkalmaztak.


https://www.youtube.com/watch?v=rWO4mtLl0ZQ


Bull-dog, Bull-terrier, Bull-masztif, Pit-bull ... stb. Mind-mind a marha terelesere, orzesere, bolenyvadaszatra es a rabszolgak fenyitesere lettek kitenyesztve egykoron.

2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Hű, de jó volt ez a videó. Köszi!


Na, erre emlékeztem:

"A buldog ősét a középkori Angliában, vélhetően a 16. és 17. század fordulóján tenyésztették ki masztiff és alaunt fajtájú kutyákból. Mészárosok használták a bikák terelésére és őrzésére, valamint az ekkor még általánosan alkalmazott bikaheccek (bull baiting) során. A 19. századra eredeti szerepében már nem volt rá szükség, ezért háziasítani kellett a fajtát. Ennek érdekében a mopsszal keresztezték; így alakult ki a mai békés, nyugodt természetű angol buldog." (wiki)

2020. máj. 21. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!