Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet beoltani egy...

Hogy lehet beoltani egy veszélyes kutyát?

Figyelt kérdés

Most nem a veszettség elleni védőoltásra gondolok. Van egy ismerősöm, akinek beteg a kutyája, és az állatorvos injekciót írt fel rá, de nem oltja be, hanem az ismerősömnek kell. A kutyát nem meri megszúrni a tűvel. Amint hozzáér a tű hegye a kutyához, a kutya elkezd morogni, meg ugatni.

Egy kuvaszról van szó, ami alapból nem enged magához közel mást a gazdáján kívűl.

A kutyára nem lehet ráadni szájkosarat sem, mert azért is harap.


Ezt hogy lehetne megoldani?



2020. máj. 21. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi baja van a kutyának? Amúgy kb semmit, max benyugtatózni de ha olyan baja van akkor nyilvan azt sem lehet. Mondjuk nem tudom milyen gyógyszert kell adni de általában mindenből van tabletta is.
2020. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy pontosan mi baja van, hányt meg sápadt volt. Azt mondta az ismerősöm, hogy nem eszi meg a tablettát.
2020. máj. 21. 14:05
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor semmit nem lehet tenni. Ezért kell szocializálni a kutyát.
2020. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

2 emberes munka.

Nálunk is volt hasonló de akkor a doki oltotta a kutyát nem mi.A kutyát megkötöttük így egy oldalról biztosítva volt. Kihívtuk a lánc szélére és bele akasztottunk egy gereblyét a nyakörvbe (sajnos pórázunk az nem volt )

Így a kutya kétoldalról biztosítva volt. A doki gyors hátulról pikk pakk beadta a szurit neki.

Utána persze mehetett a kutyus útjára.


Ha többen vagytok nem kell megkötni hanem 2 pórázzal két oldalról lehet tartani míg a doki gyorsan beoltja.

2020. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Sürgösen keressen másik állatorvost, olyan nincs, hogy nem az orvos, hanem a gazda oltja be - máscsak azért sem, mert a gazdának nincs meg a szakképesítése erre.
2020. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Egy sima, izomba adandó injekciót nyugodtan beadhat a gazda. Lovamnak, kutyámnak is adtam be magam. Műtét után pl. a véralvadságátlót saját magadnak kell beadnod egy hónapig kb.

Sokkal nagyobb baj, hogy valakinek van egy potenciálisan halálos veszélyt jelentő kutyája, amit saját maga sem tud kezelni... Minek neki kutya, ha nem foglalkozik vele, főleg ilyen kutya, ami bajt is tud csinálni (mondom úgy,hogy nekem is kuvaszom van).

PONT az ilyen gazdák miatt van rossz híre a fajtának!

Amúgy, én is ismerek ilyen kutyákat, amiktől a saját gazdájuk is fél, és nem tudja őket kezelni... Odaállítják a kutyát a vaskerítés mellé, rövid kötéllel a nyakörvét hozzákötik a kerítéshez, és kívülről megbökik... de ismétlem, ilyen embernek nem való kutya.

2020. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem lehet ráadni a szájkosarat? Nekem német juhászom van, 10 éves kan, az állatorvost nem túlzottan kedveli (amúgy másokkal nem agresszív egyáltalán, de sajnos már tudja, mi jön, ha őt meglátja). De azért én, mint a gazdája, lazán odasétálok és ráadom a szájkosarat, meg a pórázt. Bebaszna, ha én se merném a saját kutyámat megfogni. Úgy szoktuk csinálni, hogy egyikünk fogja a pórázt és a nyakörvet, közben a kutya feje a lába közt, a másikunk a fejéhez áll és beszél hozzá, simogatja (ez szoktam én lenni). Közben a doki megböki és kész is. Így minimális morgással túl vagyunk rajta.

Ettől a kutyától a gazdája is fél, vagy mi?

2020. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kutya gazdája egy idős nő. Bizonyos értelemben fél tőle, de még soha nem bántotta. Egyetértek a 6. válaszolóval, de a nő nem akar megválni a kutyától... nem tudok vele mit tenni ha ennyire ragaszkodik hozzá.
2020. máj. 21. 15:50
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Ra kell tenni egy szajkosarat es meg kell fogni. Nem kell ehhez egyetem!
2020. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Hol laksz? Megfogom en neked azt a kutyat, aztan osszeszurkalhatjatok mint egy tuparnat :)
2020. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!