Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb kutyafajták melyekkel...

Legjobb kutyafajták melyekkel opcionálisan lehet biciklizni is, de azért általánosságban nem annyira hatalmas a mozgásigényük?

Figyelt kérdés
Tehát pl. nem husky...
2020. máj. 21. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Mozgékonyabb menhelyi keverék.

Mindenképp 1-2 éves kutya mert csak ettől a kortól lehet elkezdeni velük futni.


De ha konkrét fajta kell akkor mindenképp husky és hasonló fajták mert egy vizsla is bírja egy ideig de a husky-k hosszabb távon bírják egész gyors tempóban míg más kutya csak 3-4 km bicózást bír ami bicóval nem igazán sok.

2020. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Minden kutyat hozza lehet szoktatni a biciklihez.
2020. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
71%
Nekünk dalmatánk van, szerintem pont megfelel arra, amit írtál. Régen kocsikísérő kutyák voltak. Ráadásul gyönyörűek...
2020. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahol lakom, egy idősebb úr border collieval szokott biciklizni. Nagyon jól nevelt kutya, nem rántja el a gazdáját, szerintem vagy mentett vagy show vonalú lehet.

Szánhúzókkal szoktak még ilyet, hogy kiélhessék ezen az éghajlaton is a szánhúzó ösztönüket, de egy jobban sikerült menhelyi mix is jó lehet, vannak ilyen kutyás-bringás versenyek is.

Most hirtelen más nem jut eszembe. Futni tudom, hogy többféle kutyával szoktak, a kutyás bringázásba annyira nem látok bele.

2020. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kb bármelyik fajtával lehet, amelyiknek nem ment el a tenyésztése valamilyen szélsőséges irányba(farncia bulldog-rövid orr pl)

Most egy nagyon keverék 15 kg-os kutyám van, akivel szoktam biciklizni, bár mi inkább arra megyünk, hogy 4-5 km-t minnél gyorsabban teljesítsünk, de szerintem egy 10-15 km-es, lassabb tempójú túrát is bírna.

Esetleg a tervueren, groenendael, svájci fehér juhász jó lehet, nincs akkora mozgásigénye, mint a huskynak, de heti párszor kibírják a hosszabb túrát.

Vizslák, border, mudi, dobermann is szuperül menne veled, de szerintem a mozgásigényük már majdnem akkora, mint a huskynak.

2020. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Az amstaffom is menne veled. Egyutt futunk 😂Attol fugg ,mennyire gyorsan bicajozol meg mekkora tavot. Legutobb 1 orat sprintelt folyamatosan,miutan lefutottunk 7 km-t es meg utana futottunk hazaig 2 km-t. 😂


Szoktatas meg kaja kerdese.

2020. máj. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
KAJ-om van es az oktatonk allandoan azzal ragja a fulem, hogy bringazni kellene vinnem a kutyam ... tehat a KAJ jo lehet.
2020. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!