Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg?

Hogyan tanítsam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 10 hetes husky keverék kutyám, és borzasztóan szeret morogni, és harapni(engem is).

Minig rá szólok, nem nagy hangsúllyal, de határozottan,hogy "nem szabad".Ennek ellenére folytatja. Szeretem őt, mert kedves,és tökéletes, csak ezt a "játékot" részesíti előnyben. Kis gyermek is van a családban, és ha nekem fáj, hogy harap, és próbál belőlem szakítani egy darabot,a gyereknek ez jobban fáj.Iskola nincs a környéken, így ezt az opciót sajnos nem tudom vállalni.



2020. máj. 22. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd le. Tiltsd le. Úgy, hogy valóban abba hagyja. Ha ez sem megy, rengeteg gondotok lesz még! Ha nincs tapasztalatod a nevelésben, miért ilyen kutyád van?


Azt nem értem, hogy a husky önfejű, kemény, makacs, nagyon energikus kutya: ha nem tudod nevelni, miért ilyen kutya kellett? Gondolom mert divatos és mert olcsó volt...

2020. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem én választottam. Illetve igen, de ezt inkább nevezzük mentésnek. Nagyobb korában láncon lett volna tartva másnál, én eddig egy kutyámat sem tartottam láncon. Voltak kutyáim, és lesznek is. Igaz nem volt bennük husky vér, de egyik sem harapott.

Ő már itt marad, hidd el nekem 100x jobb helye van nálam, mint a településem valamennyi lakójánál.

2020. máj. 22. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját kutyámat úgy tanítottam meg, hogy bármikor amikor játékból belém harapott, akkor rászóltam hogy NEM, hátat fordítottam és elmentem. Egy idő után rájött hogy ha harapdál akkor azonnal vége a játéknak.
2020. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

2,5 honapos ... tul sokat meg nem varhatsz tole, de persze ra kell szolni, fel kell szisszenni mint ha nagyon fajna. Ugy kell csinalni mint ha fajlalnad es emiatt szomorkodnal.


Nem vadsagbol csinalja amugy, hanem most terkepezi fel az eletet. Mindent kiprobal, mindenbe beleharap ... ismerkedik.


Fegyelmezd meg minden, de azert hagyhatod egy picit gyereknek is lenni ... par honap es mar nagy kutya lesz.

2020. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Mutasd ki, hogy fáj neked a harapás. Az alomban is így tanulják meg egymástól a kölykök, hogy mekkora erővel szabad harapdálni egymást.


A tiltás is tök jó dolog, de előtte meg kell értetni vele, hogy mit jelent a "nem szabad" vezényszó, más gyakorlatokon keresztül... Addig akár azt is mondhatod neki, hogy "paprika", számára ugyanúgy semmit nem jelent.

2020. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenki válaszát!

Az eddigi kutyáim, nem ilyenek voltak, mint a mostani kis rosszcsontom. Igaz, nem nekem való, de ha egyszer az ember szerelmes lesz, akkor már nincs mit tenni.Van benne szeretet, nem kevés. A macskámat ha simogatom, mindig oda jön, és féltékenykedik, de ha elkezdem simogatni mindig harapni szeretne belőlem egy darabot,de ettől függetlenül szeretetre méltó, és csodálatos. Holnaptól kezdjük a kiképzést, köszönöm!

2020. máj. 22. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is eltartott jó fél éves koráig, de igazából csak fogváltás után lett jobb (a tejfogak sokkal hegyesebbek)


Én is próbáltam mindent. Nyüszítést, otthagyást, kizökkentést, kizárást, stb. Nem fogod tudni egyik hétről a másikra leszoktatni erről.


Mennyi idős a gyerek? Adj neki mondjuk egy rongyot amivel játszhatnak kötélhúzósat, vagy valamit amire ráharaphat játéknál a kutya. Egyébként ne hagyd őket kettesben/játszani.

2020. máj. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!