Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemző a csivava kutyára?...

Mi jellemző a csivava kutyára? Kiknek érdemes ilyen fajtát venni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 00:08
 1/10 anonim válasza:
58%
Agresszív és megállás nélkül ugat, még akkor is, ha alszik. Tioikusan az "Agyadra megyek" szoftver van rá telepítve. Persze van kivétel, de csak akkor, ha sokat tanítod és megtanulod kezelni. Úgy tapasztaltam, a kistestű kutyák a legagresszívabbak..
2020. máj. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Nem a legagresszivebbek, csak a leghangosabbak :) Aranyosak, jo fejek is tudnak lenni. KAJom nagyon szereti Oket. Tok vicces amikor ilyen pici kutyaval jatszik, lefekszik neki es hagyja orultkodni.


Kiskutyak nem agresszivitasbol ugatosak, csak a meretuk miatt egy kicsit tuljatszak a szerepuket.

2020. máj. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát én is találkoztam agresszív példányokkal- de ez abból fakad, hogy az idióta gazdáik nem kezelik őket kutyának, nem nevelik őket. Az viszont tény hogy ugatósak, nagyon zavaróak tudnak lenni.
2020. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Elég idegbeteg típus, legalábbis én eddig elvétve láttam normális csivavát. Viszont ebben szerintem is van szerepe annak, hogy mivel akkora, mint egy egér, nem veszik a gazdik komolyan a nevelésüket, mert ha hülyén viselkedik, akkor megfogja és berakja a táskába, azt jónapot. Volt lakótársamnak is volt egy, tök idiótán viselkedett a kutya, képes volt morogni a gazdájára meg ilyenek. De rám érdekes módon hallgatott, mert én úgy kezeltem, mint egy kutyát.
2020. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
96%
A kutya az bizony kutya. Akármilyen fajta, akármekkora, attól még kutyaként kell banni vele, gondosan, de határozottan. Ha észreveszi a gyengeséged, átveszi az irányítást, és az idegeidre megy. Tanítani kell, és le kell fárasztani kicsit minden nap, hogy a feles energiájával ne az idegeidre menjen.
2020. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Az a csivava, amit a futiban ismertem, a legkiegyensúlyozottabb, legnyugisabb kutyák egyike volt, amit valaha láttam.

2020. máj. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Védelmező fajta... Ez megmutatja mennyire hülyeségeket ír az az oldal.
2020. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3 csivava keverékem van. Nevelni kell őket és szuper kutyák lesznek. Enyémeket is mindig csodálják, hogy "jé, normális csivavák". Gazda hozzáállásán sok múlik. Egygazdás, idegenekkel szemben tartózkodó fajta. Mini házőrzők, bátrak, olykor vakmerőek. Nagyon hűséges, ragaszkodó és gazdacentrikus, "árnyékként követi a gazdát" típus. Enyémeket elhagyni sem lehet. Mozgásigényük közepes, szeretnek a parkban kergetőzni, de a kanapén tévézni is. Én rendszeresen járok velük kirándulni, nagyon élvezik.


Ha olyan kutyát szeretnél, aki mindenkit imád (teljesen ismeretlen embereket is), akkor nem a csivava a Te fajtád. A csivavák 90%-a idegenekkel bizalmatlan. Ez nem azért van, mert agresszívak vagy félősek, egyszerűen nem érdekli őket a többi ember. A gazda viszont az Isten. Amit tudni kell, hogy nagyon fázósak, télen kabát rájuk kötelező. Elvégre mexikói fajta. Sokuk szeret ugatni, viszont mivel okosak és tanulékonyak, határozott neveléssel könnyen le lehet szoktatni őket róla. Tapasztalat. Egyikük sem ugat feleslegesen. Kutyaként kell kezelni őket, cserébe kapsz egy szuper kiskutyát.

2020. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
#8-assal 100%-ig egyetértek, csivava keverékem van, ugyanilyen, mint amit leírt a 8-as.
2020. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 VetDr ***** válasza:
100%

Nekünk is csivavánk van a párommal. Nagyon szerethető fajta. Igaz, néha tényleg rátör az idegbetegség, de határozott fellépéssel viszonylag hamar abba fogja hagyni (semmi agresszió, csak rászólsz párat és kész). A kis "őzike" testével eléggé fázós, még egy hűvösebb nyári estén (amikor te is felveszel egy pulcsit), neki is egy vékonyabb pulóvert ajánlott adni, nehogy megfázzon. Télen egyértelműen kell kabát.


Mi nagyon imádjuk, rengeteg szeretetet képes adni. Picike kutya, hatalmas szívvel :)

Persze, szereti megugatni az odaképzelt embert is, aki csak szerinte jön az utcán. Néha teljesen bolond, de az a viccesen bolond. :) Semmi pénzért nem adnánk oda senkinek. Ő a mi kis családtagunk. :) Ha családtagként kezeled, sokszor olyan emberi viselkedései vannak, mintha egy embert "száműztek" volna egy kutya testbe. :D Mi rengeteget nevetünk is emiatt.


Egyébként igazi panel-házőrző. Minden apró neszt meghall.


Vigyázni kell vele, ha kunyerál kaját, mert olyan szemekkel tud nézni, mint a Shrek 2-ben a kandúr macska, és nagyon könnyű beadni a derekadat... :D


Hirtelen ennyi jutott eszembe. De határozottan ajánlom. Hihetetlen egyéniség a csivava.:)

2020. jún. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!