Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik le egy kutya...

Hogyan zajlik le egy kutya röntgen?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy lehet e még otthon bódítani és úgy elvégezni a röntgent, és haza lehet e vinni meg bódult állapotban?

Tehát hogy az egészből ne lásson semmit.



2020. máj. 23. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Otthon nem lehet bódítani csak és kizárólag állatorvosnál. Az hogy meg bódultan viszed haza az csak az bódító mennyiségétől és a kutya szervezetétöl függ.
2020. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bejöttök, kap injekciót vagy gázt, kidől, megtörténik és ennyi, viheted.

Egyedül a hüllőket tartom bent, mert nekik macerás és kockázatosabb a dolog.

Eleve sokan nem is szeretik szedálni a hüllőt.

2020. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Otthon nem tudsz bódítani, de megbeszéltek szerint röntgen után kb azonnal hazaviheted és akkor még nagyon kis kába lesz.


Nekünk a csípőröntgen volt így, azonnal szóltak (megbeszéltek szerint) ahogy végeztek, mentem is érte, és már ébren volt (látott, halott, csóválta a farkát) de mozdulni nen tudott. Jó fél nap volt, mire kiment belőle (30 kg) de igazából olyan volt, mint aki álmos és csak aludni akar.

2020. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat, hogy tablettával is bódítanak, amit a röntgen előtt kell beadni a kutyának.
2020. máj. 23. 16:01
 5/14 anonim ***** válasza:

4.-re.


igen, van bogyó is, de jobb és gyorsabb a gáz.

2020. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak éber kutyát adnak haza normálisabb klinikák, bódításban behányhat, félrenyelhet. Előtte pedig kell labor is, hogy bódítható-e, ezért otthon nem bódíthatják.
2020. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges lenne még otthon szedálni. Én nem is engedem bódítani a kutyáimat röntgenhez, inkább megfogom őket a kívánt pózban.
2020. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vannak olyan kutyák amik pl még nem jártak rendekőbe, félnek, izgatottak stb
2020. máj. 24. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ige, de ezt nagyon jól tudják kezelni a dokinál, látni fogják rajta, hogy izgul, szorong. Akkor sem a legjobb megoldás sajnos a bódítva szállítás oda-vissza.
2020. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És hogy kezelik az ilyen kutyákat, nyugtató?
2020. máj. 24. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!