Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya sokat egyedül?...

Kölyök kutya sokat egyedül? Félek!

Figyelt kérdés

Sajnos jövő héten külön költözünk barátommal. Van egy 3 és fél hónapos kutyus, aki nálam fog maradni. Eddig meg tudtuk oldani, hogy max. 6 órát legyen egyedül naponta, ezzel semmi baj nem volt hálisten, nem sírt, nem rombolt, szépen aludt, néha felkelt játszani, de nyugodt maradt, ehhez fokozatosan szoktattam hozzá az elején. Mostantól viszont mivel 8 órás munkám van, kb. 10 órát kéne egyedül hagynom. Nagyon félek ettől, mert nem így terveztem, még nagyon pici és nem akarom, hogy baja legyen attól, hogy ennyit van egyedül :( Nem a pisi a baj, mert amikor hozzánk került, kutya pelenkára szoktattunk (hiszen 6 órát se bírt volna ennyi idősen, és nem is vihettük sétálni az oltások miatt).

Szomszédok idősek, barátaim nem érnek rá átjönni hétköznap napközben sajnos.

Szerintetek bírni fogja a 10 órát egyedül napközben, ha reggel 2 órát játszunk, sétálunk, este szintén? Megszakadna a szívem, ha meg kéne emiatt válnom tőle, nem akarom! De soha nem akarnám azt se, hogy szenvedjen :(

Tacskóról van szó.



2020. máj. 23. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
N3m ideális, de ha előtte - utána eleget foglalkozol vele, szerintem nem lesz baja. Ha 6 órát szépen elvan egyedül, akkor 10 is menni fog.
2020. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Beadhatod kutyanapkozibe, kereshetsz egy kutyasetaltatot, aki napkozben foglalkozik vele ... biztos talalsz megfelelo megoldast.
2020. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Most kiskutya vásárlás előtt állok. Amikor meglátogattam a tenyésztőt és megkérdeztem, hogy gond-e, ha kilenc órát egyedül kell maradnia, mert egyedül élek kb hülyének nézett, mivel mások is így vannak ezzel. A lényeg a lényeg, hogy igazából csak szoktatás kérdése az egész.
2020. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodtam, hogy mások, akik egyedül élnek és teljes munkaidőben dolgoznak, egyedül tudják-e hagyni a kutyát annyi időre... Csak hát ahogy olvasom a neten, magyar oldalon de külföldi oldalakon is, mindenhol azt írják, hogy 4-5 max. 6 órát legyen egyedül a kutya, és ha valaki többet hagyja otthon, inkább ne is legyen kutyája. Nagyon sok oldalt elolvastam, és azért pánikoltam be, mert egy kivételével mind ezt írták :(
2020. máj. 23. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Hármas vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy most így, ha többet van egyedül jobban kell figyelned arra, hogy mennyire mozgatod le. Ha túl sok energiája van elképzelhető, hogy rombolni fog, de ez nyilván egyén függő is és nem ismerem a kutyátokat.
2020. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Alapvetően nyugodt kutya, szeret aludni. Reggeli 2 óra és esti 2 óra séta, játék, tanítás elég szokott lenni a 6 órához, soha semmit nem tett tönkre eddig.
2020. máj. 23. 17:22
 7/10 MonRo ***** válasza:
Az, hogy ilyen nyugodt, alapvetően jó jel, de nem biztos, hogy így is marad. Most még kölyök, ilyenkor több alvásra van szükségük.
2020. máj. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, igen, nem lehet tudni. Én nagyon-nagyon remélem, hogy ha az elejétől így telnek a hétköznapok, talán ehhez szokik hozzá... Természetesen annyit foglalkozok vele, amennyi időmből kitelik, reggel, este. Ha kell, egy közelebbi munkahelyet is keresek, ahová max. 30 percet kell utaznom, és akkor 9 órára csökkenteném az egyedüllétet. Reménykedem, hogy működni fog, mert már most nagyon hozzám nőtt :(
2020. máj. 25. 10:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire akarod, biztosan meg fogod tudni oldani :) szerintem nem lesz semmi gond.
2020. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, én nem az a "feladom, tovább adom a kutyát típus" vagyok, mert nagyon akartam őt már évek óta :) De azért nem mindegy, hogy boldogtalan-e a kutya. Mivel nem kaptam negatív választ, bizakodom, hogy meg tudom csinálni, még ha nehéz is lesz!
2020. máj. 25. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!