Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívféreg teszt mennyire...

Szívféreg teszt mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

13 éves kutyámmal szeretném elkezdeni szedetni a Milprazont, de ugye tesztet kell előtte végezni. Orvos szerint 10 perc alatt megvan az eredmény. Ezután biztosan nem lehet probléma?


Egyébként azon gondolkodtam, hogy egy doki 2 éve adott neki szívféregre ható gyógyszert teszt nélkül, ez felelőtlenség volt, nem? Nem voltam képben ezzel, egyszerűen drontal plust szedett meg advantix cseppet, azt gondoltam, hogy ezzel rendben vagyunk, én csak random kértem az orvostól valami erősebbet egy erdős kirándulás előtt.


2020. máj. 23. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, teszt nélkül határozottan felelőtlenség szívféreg elleni szert adni! Sajnos komoly károkat is tud okozni, ha véletlen mégis szívférges a kutya.

Hát nálunk budapesten a szívféreg gyorsteszt mellé gyorsan megnézik mikroszkóppal is a kutya vérét, és úgy lehet 100%-ban kiszűrni, de tudom, hogy sok helyen csak simán a gyorstesztet csinálják. Igazából általában nem szokott a gyorsteszt sem fals negatívat adni, de ha van elérhető eszköz hozzá, akkor nem tart sokból mikroszkóppal is átfutni.

2020. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, Budapesten vagyunk mi is, két helyre járunk (Gráf doki vagy Budatétényi klinika), szerintem lehet félreértettem akkor, de ezeken a helyeken alaposak, szerintem itt is végezek mikroszkópos vizsgálatot.


Ilyenkor teljes vérvétel kell, vagy pedig elég egy tűszúrás? Csak azért kérdezem, mert 1-2 hónapja műtötték is a kutyámat, előtte is volt labor, eléggé megcsapolták.

2020. máj. 23. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Pár cseppel kell csak több, mintha sima gyorstesztet csinálnának, szóval max egy kis kémcsövet töltenek meg, vagy még annyit sem. :)
2020. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!