Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Energiaszint amstaff/nj?

Energiaszint amstaff/nj?

Figyelt kérdés
Azok válasza erdekel, akinek már volt amstaffja és MUNKAVONALÚ németjuhásza is. Nem, nem a kiállítási nj-ről beszélek. Melyik fajta volt a magasabb energiaszintű? Igen ez egyedi, de ha írtok 6-an és kb mindenki ugyanazt írja, azért az valamit megmutat.
2020. máj. 23. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
A nemetjuhaszok eddig mind magasabb energiaszintuek voltak,mint az en 2 eves amstaffom. Bar vele rendszeresen futok,jatszatomkutyakkal. Alapbol is egy nyugis,semmin nem problemazo kedves kutya. Igyzabol terapias kutya szolgalatot is vallalhatnek vele jo penzert,de nem fogom kitenni kutyaharapasoknak kocsogoskodo kutyaknak.
2020. máj. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért ne akarhatna amstaffot? Mi a baj vele? Nem lehet, hogy csak simán tetszik neki, de mielőtt vesz egyet, tájékozódik, hogy megfelelő-e neki, mert nem egy gyökér, mint sok más gazdi, akik csak úgy beleugranak?

Amúgy a német juhász szerintem többet megy, a bullok bírják a tempót, ha úgy van, de ők nagyon jól eldöglenek a nap nagy részében a gazdi mellett. A német juhász látványosan unatkozik, ha nem mehet.

2020. máj. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt tapasztalom az nj-knél. Eddig 2 munkavonalú nj-m volt. Mindkettő ZSIZSEGETT. Ez több, mint magas energiaszint. Előtte a ferjemnek volt még kamasz koraban nj-je, de az nem munkavonal volt. Na ég és föld. És a kutyaiskolában ugyanezt láttam. Illetve staffokat is figyeltem sokat. Igen pörögnek, de tudnak pihenni is. Az nj ha megtörténik, hogy pihen, egy pillanat alatt felpörög. Nehezen punnyad el ( kb csak a lakásban). De tenyleg, ha kint van, soha nem lattam kb feküdni. Csak éjjel.
2020. máj. 24. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3: a mi német juhászunk 10 éves, most már előfordul, hogy magától lefekszik. De most is pörög, mint állat csak most már azért képes elfàradni. 5-6 évesen szó nem volt ilyesmiről, többórás túra után hegyen keresztül még hozta a labdát, mikor hazaértünk 🤦‍♀️😂

Ellenben van egy 6 hónapos staffi keverék kiskutyánk mellette, ő már így kölyök fejjel is nyugton marad, miután lefárasztottuk. A német juhászt sokáig szinte le se lehetett fárasztani. Ja, és nem munkavonalas.

2020. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen.... vagy pl egy több órás túra után lefekszik negyed órára, miutan megivott egy vödör vizet. Pont 6 éves 🤣
2020. máj. 24. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is munkavonalas van, lehet vele mozogni eleget, de nyugton is bír maradni.

Napi séták, játék, tanítgatás megvan. Őrző védőzésről kost eltettem, de pl trükköket tanulgatunk.

Heti 2 szer megyünk túrázni. Az egyik kb 20 25 km-es, ilyenre a Pincsi jellegűm is jön.

Hétvégén van, amikor megyünk 60 km-t is.

Futni is járok vele.

Volt nálam egy Amstaff 3 évig, de ő pl ezerszer pörgősebb volt (ideiglenes befogadó voltam).

N27

2020. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, itt jön be az, hogy egy fajtán belul nem egyformák

..

2020. máj. 24. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!