Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya alkalmas az...

Milyen kutya alkalmas az agilityre? Husky?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy másfél éves kan husky keverék kutyám. Állítólag az anyja fajtatiszta, de ezt nem tudom biztosra.

Szeretném nyáron kutyaiskolába vinni, mivel elég szófogadatlan én pedig még nem vagyok túl ügyes a nevelésében.

Sétálni hamar megtanult, bicikli mellett is tud jönni. A fekszik parancsot nehezen tanulta meg és az ül sem volt zökkenőmentes.

Ha macskát lát, nem lehet rá hatni.

Sok energiája van, szeret labdázni, a játékot is visszahozza de elém nem teszi le. Ezt is csak addig csinálja, míg meg nem unja.

Általánosságban milyen kutyák jók az agilityre?



2020. máj. 24. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően egy közepes, szikár termetű gyors, agilis kutya jó agilityre. Pl border collie, whippet, sheltie, kelpie ....

Persze hobbi szinten bármilyen kutya képes rá, de ha komoly verseny ambícióid vannak akkor más fajta szükségeltetik

2020. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Az energiaszintjük miatt szoktat border colliekat vinni agilityzni. Én ismerek ügyes welshet, németjuhászt is. De a border eszméletlen a pályákon.


De hobby szinten bármilyen kutyával lehet, csupán a marmagasságukhoz kell igazítani az akadályokat. :)

Nálunk úgy van a kutyaiskolában, hogy az óra után felállítanak egy agility pályát, ahol végig lehet menni. Így a bieweremmel mi is mindig végigmegyünk rajta, akár többször is, legalább ismerkedik az akadályokkal, és élvezzük is, ügyeskedik. :) Mondjuk versenyszinten űzni nem akarom, én az engedelmességi sportok felé hajlok, de ez tökéletes tapasztalatszerzésnek.

2020. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek az előttem szólókkal, nagyon sok fajta kutyával lehet agilityizni, de egyes fajták jobban teljesítenek. Nekünk magas alkatú közép uszkárunk van, az valami hihetetlen tempót képes diktálni. :-) Ismerős agaraival felveszi a tempót futás közben, de neki ez totálisan csak játék, míg az agarak tök komolynak tűnnek közben. :-)

Szívből tudom ajánlani a közép uszkárt! Nekem volt már több fajta kutyám (Német juhász, Doberman, Kuvasz, Jack Russell-terrier, Hovawart) De az uszkár valóban az egyik legintelligensebb fajta! Mindent megért, mindent tud, azon kívül, hogy nem beszél. Nagyon könnyen tanul, imádja, ha foglalkoznak vele, örökké feladatra kész!

Keress rá a neten: agility poodle, nagyon sok cikket, képet, videót találsz!

2020. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

3-as vagyok ismét

Azt akartam említeni, magyar fajtákból a Pumi és a Mudi is kiváló döntés lehet.

2020. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Egyenlőre még semmilyen sport nem való nektek, amíg nem tudod kontrollálni és a motivációját jobban magadra irányítani. Utána hobbi szinten agilityzhettek.

De ez nem a husky-k sportja.

2020. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Husky? Nem éppen agility-ra termett fajta. Sportnak, szórakozásnak jó, de ne várj tőle sokat.

Egyértelműen hosszú utakra, természetes terepre való kutya. Őrző-védő munkakutyának sem túl jó, hiszen nagyon önfejű, akaratos, és csak akkor erélyes, ha éppen neki tetszik. A Husky-nak, malamut-nak a nyakába lehetne akasztani egy táblát: Vigyázat csavargós típus! Címem, elérhetőségem a nyakában bilétán és chipen van!

A miénk 4 évesen úgy lelépett, hogy soha nem is láttuk viszont. De előtte sétálásnál is rizikós volt elengedni, mert akkor ő diktálta mikor, meddig sétálunk. :-( Harciasságával nincs gond, miénk egy harapással leharapta egy Jack Russell fülét, aki rátámadt. :-o

Lakásban kevésbé szeretett lenni, télen inkább odakint aludt a teraszon a legnagyobb hóban (is). Volt, hogy arasznyi hó lepte be, mire felkelt. :-)

Nem ugatós, viszont vonyítós. Amit kedveltünk, szinte beszélni is tudott, kissé hal vonyító stílusban. Még parancsra is, egyfajta játéknak vette.

Tökéletesen közlekedett tömegközlekedéssel. Vonaton 1,5 évesen vittük először, de probléma nélkül jól elvolt. Autóban érdemes elkülöníteni ráccsal, vagy rácsos kutyaketrecbe.

2020. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem az akivel sokat foglalkoznak és edzik rendszeresen. Lehet sőt nem valószínű, hogy versenyeket fogsz nyerni de ki tudja ugye :).
2020. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

A tavalyi agility vb-n volt husky :) szóval nem lehetetlen. https://www.youtube.com/watch?v=UcWpANE32u0


Azok a kutyák jók agilityre, akik gyorsak, robbanékonyak, fordulékonyak és minden vágyuk a gazdinak való megfelelés.


Régen a csapatomban is volt husky, szabadtéri versenyre, ha mentünk mindig körbeálltuk a pályát, mert gyakorta gondolta úgy a 10-es akadály környékén, hogy ő inkább szétnéz és kiszaladt a pályáról. Ritkán sikerült megfognunk, volt, hogy a gazdája 3 km-t futott utánna, mire hajlandó volt megállni(igen, még a verseny területét is elhagyta :P).


Baja nem lesz tőle, egy próbát mindenképp megér. Csak vedd lazán, mert ez amúgy egy szuper kapcsolatépítő sport.

2020. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Játéknak jó lehet,de ne várj sokat egy huskytól az agilityben :D

Először is túl önálló és makacsa fajta,esze ágában nincs a legtöbbnek mindenféle trükkökel elkápráztatni a gazdáját ,annak ellenére ,hogy baromi okosak .

Másodszor sprintelésben sem túl jó,de hosszútávon verhetetlen . Ez mind csak általánosítás persze , egyedtől is függ azért milyen egy kutya .

Túra,biciklizés,futás ,húzás ,ezekben nagyon jó. De ha élvezi az agilityt semmi akadálya ,hogy azt is csináljátok .:)

2020. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hobby szintem bármelyik kutya alkalmas lehet az agilityre, de kell hozzá azért affinitás is, mert van aki meg egyáltalán nem alkalmas rá.

Én Német Juhásszal Agilityzek. Sohasem lesz bajnok, de szépen lefárad agyban és fizikailag is, nagyon jól fejleszti a kutya gazdi viszonyokat, mert sok kutyának mindegy mit csinál, lényeg hogy a gazdival csinálja.

Volt Husky agilitys partnerünk. Kissé nehézkes, de nem lehetetlen. Mivel makacsabb fajta, több türelem és kissé másabb módszerek kellenek hozzá, de mivel keverék, nála lehet egyáltalán nem lesz ilyen gondod.

#10. Érdekes módon a kutyám ugyan olyan izgatott is lelkes ha simán úszni megyünk, vagy ha rájön agilityre megyünk. A különbség annyi, hogy ha túrázunk, vagy úszni viszem, közel sem fárad le annyira, hogy 20 percnél több pihenő után ne akarja elölről kezdeni az egészet. Agility után képes órákat fetrengeni. A kutyám behívható, erős domináns egyéniség mégis képes vagyok társaságban kordában tartani, mert a 2-3 fős csoportban agilityzünk, van hogy "játék" szünetet tartunk egy egy pálya között. Nem csak ugráltatjuk az ebünket, hanem fegyelemre is neveljük, megfelelően szocializáljuk. Az Agilitysek többsége egy kutyasulis kiképzés után jut el eddig a sportig. És igen elvárom, hogy "hívd vissza a kutyád" ha nem kérek a kutyád jelenlétéből, vagy mert látom, hogy rohan felém egy idegen kutya a gazdi meg több száz méterre tőle traccsol. Az "agilitysek" elvárnak egy bizonyos "illemet" a kutyázásban, és egy alap tudást amivel kordában tudja az adott kutyagazdi tartani a kedvencét, mivel rendszeresen kutyás társaságba járunk. Te is elvárod ha beülsz egy étterembe, hogy a melletted lévő asztalnál lévők ne hangoskodjanak, ne dobálják az ételt, és ne zavarjanak téged. Ez a kutyázásnál is ugyan így van. Nem szeretjük ha idegen kutyák támadnak le minket és a kutyánkat, nem szeretjük ha idegen kutya ugat a mienkre, és a gazdi nem szól rá, nem szeretjük ha egy gazdi leszarja a kutyája viselkedését, főleg ha az zavaró másokra nézve, legyen az másik kutya gazdi vagy bárki.

2020. máj. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!