Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törpe/kaninchen tacskó...

A törpe/kaninchen tacskó ragaszkodóbb típus, mint egy beagle? Könnyebben kezelhetőek erdei séták során?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten ragaszkodóbbnak mondanám,inkább kezesebb, könnyebben nevelhető. Persze ragaszkodó is. Az én kicsikém aki volt (hosszúszőrű kaninchen) egy igazi tünemény volt, imádtam. Erdőben csak annyira ment előre,vagy maradt le szaglászni, amíg a látóterében voltam, mindig figyelt fél szemmel. Nem rohant el soha. A szívem szakadt bele amikor egy rohadt kullancs miatt babéziás lett és elment 7 évesen. Ritka jó kutya volt. :(
2020. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a beagle kutyák is nagyon ragaszkodók, csak inkább többgazdásak, míg a tacskók szerintem inkább egy gazdának.

Persze ez egyed függő is...

2020. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát egyik sem egy könnyű eset. mind a biglik, mind a tacsik nagyon önfejűek tudnak lenni. de nevelés és egyed kérdése is.
2020. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Hány beagle-ös kérdést fogsz még feltenni a napokban?


"Könnyebben kezelhetőek az erdei séták során?" Micsoda?


Ha egy kutya megfelelően van tartva akkor nagyon kevés a különbség a kezelhetőségüket illetően. Nekem (és a családomnak) rengeteg kutyánk volt már, most is van, bernáthegyitől, kuvasztól és leonbergitől a németjuhászon át egészen a corgi-ig és a shih tzu-ig, ha konszisztensen neveled őket akkor ugyanolyan az összes. Ugyanúgy sétál mindegyik.


A fajták közötti különbségek ebben a tekintetben akkor ütköznek ki ha egy kutya el van hanyagolva, akkor valóban számít hogy melyik fajta alapjáraton mennyire együttműködő. De ugye ez nem az az állapot amire törekedni kell.

2020. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem teljesen így van 4-es. a fajták közt vannak eltérések, ezért is tenyésztették őket, hogy egy munkát ne mindd a 0-ról kezd. míg egy ember mellett munkát végző juhászkutyát pl.: mudi, szinte lehetetlen elhagyni, sokkal ragaszkodóbb, egy önnálló munkát végő kutya pl. agár, sokkal nehezebben lesz stabilan behívható. Agarak esetében ez kb csoda is lenne.
2020. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves #4


Nem tudom miről beszélsz, ez az első beagle témájú kérdésem, de mint a neve is mutatja, ez az oldal kérdezésre való, bármilyen hihetetlen. Ha akarnám napi 20 kérdést is kiírhatnék.


Gondolom egy németjuhász is pont olyan, mint egy csivava... Nem véletlenül vannak különböző fajták, különböző jellemzőkkel, különböző célokra. Gondolom egy mopsz nem fog elfutni a vad után, ha szagot fog, míg egy beagle, aki ugyebár vadászkutya kicsit máshogy reagál.


Köszönöm a válaszokat.

2020. máj. 26. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem arról beszélünk hogy melyik kutya milyen célra való, nem az volt a kérdés hogy melyik kutya jobb valamilyen munka célra, de köszi hogy azt feltélezitek rólam hogy nem tudom hogy más fajtákat más célra tenyésztettek. Ehelyett mondjuk meg lehetett volna próbálni értelmezni amit írtam.


Az volt a kérdés hogy egy "erdei séta alatt melyik kezelhetőbb"? Erre válaszoltam, hogy teljesen mindegy. A vad (vagy a vad szaga) az erdőben egy ugyanolyan zavaró tényező mint az utcán az emberek, madarak, macskák, vagy a többi kutya. Ha megtanítod a kutyádat hogy rád figyeljen és ne menjen ész nélkül minden után ami felkelti az érdeklődését, akkor tök mindegy hogy milyen fajta, és hogy éppen hol sétáltok.


A kutyát meg kell tanítani hogy ne hagyjon el téged séta közben, nem pedig remélni, hogy ez olyan fajta hogy úgyse hagy el:D Mi abszurditás ez már? Ha pedig azt állítjuk hogy bizonyos fajtákat nem lehet megtanítani arra hogy ne szaladjanak el tőled, másokat meg igen, akkor ez egyszerűen nem így van. Az meg, hogy 20, 50 vagy 100 alkalom kell hogy rögzüljön a kutyánál amire szükség van, az talán a 10-15 éves élettartamukat figyelembe véve mindegy. Az általános dolgokra minden kutyát meg lehet és kell is tanítani, az meg eléggé általános hogy ne rohanjon minden után, ami érdekli. Ezt mondjuk úgy általában az elsők között szokták megtanítani nekik. És igen, ugyanúgy tudja a csivava meg a németjuhász is, az erdőben, meg a városban is.


ma 20:37


Ha ilyen okos vagy akkor gondolom azt is tudod hogy a tacskó "ugyebár" SZINTÉN vadászkutya, szóval a fogalmatlan mopsz-beagle párhuzamodon keresztül megint oda lyukadunk ki hogy a kérdésed és az erdei séta szempontjából tök mindegy, a tacskó és a beagle között nincs különbség, mindkettő vadászkutya. Úgyhogy ha ebben mérik a kezelhetőséget akkor mindkettő egyformán kezelhető (vagy kezelhetetlen).


Azt meg ne mondd hogy ez az első kérdésed, ezt az inkompetens kérdésfeltevést ezer másik közül is fel lehet ismerni.

2020. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Első kérdésem, de nincs mit bizonygatnom neked ;) ez legyen a legnagyobb problémád az életben


A mopsz párhuzammal pedig arra reagáltam, hogy mindegyik kutya ugyanúgy sétál.

2020. máj. 27. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!