Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 19 évesen 46n2m-es lakásba...

Papamalac kérdése:

19 évesen 46n2m-es lakásba milyen közepes testű kutyát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Tudnék számára biztosítani napi 3x1órás sétát, szoba kennelt, amíg nem vagyok otthon kb.:5 óra bírjon ki. ( azt olvastam, hogy ha jól le van fárdva, akkor kibír.

Sok játék.

Kutya suli

Hétvégente túra. ( amennyiben bírná a kutya )

Első kutyám lenne, szóval kérlek ne írjátok, hogy menhelyes, bár nagyon támogatom meg minden, de annyira még nem állok készen.

Törzskönyveset vennék. ( nem számít, hogy mennyibe kerül )

Két naponta porszívóznék.

Nem nagyon tetszenek az uszkárok...

Első kutyám lenne.

Mindenképpen játékos, de nem túl energiabomba....

Könnyen tanítható és értelmes legyen...

Illetve, hogy szeresse a többi, más kutyákat fontos lenne.

Van ilyen kutyafajta?



Gondolkoztam illetve eddig a Vadkacsavadász Retriver tetszik a legjobban...

Valakinek van ilyen kutyája? ( tudom, hogy elég ritka és, hogy Magyarországon belül nincs is kennel, de nem baj )

Valakinek tapasztalata?



2020. máj. 26. 21:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
90%

A vadkacsavadász retriever elég makacs tud lenni, annak ellenére, hogy retriever, de ha megvan benned a kellő elhatározás, működhet a dolog, főleg kutyasuli mellett. Amit még tudnék javasolni, azok a golden retrieverek, vagy a sheltie-k közül egy nyugisabb egyed.

Egyébként ilyen életmód mellett a legtöbb kutyának nagyon jó élete lenne. Mi is egy ekkora lakásban vagyunk japán akitával, napi 1x2 órát sétálunk vele, illetve még 3x20-30 percet szánunk egészségügyi sétára. Én futok is vele heti 2-3 alkalommal, hétvégente pedig kb. 8-10 km-t túrázunk vele. Kutyasuliba is jártam vele, illetve most, hogy újra kinyitottak, ismét fogok, tehát rendesen foglalkozva van vele, és le van fárasztva. Teljesen jól elvan ilyen életmód mellett a lakásban, itthon nagyon nyugis, szinte csak alszik.

2020. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A menhelyi kutyusoknál olyan problémák is lehetnek amikkel egy kezdő kutyás nem biztos, hogy meg tud birkózni. Nem tudjuk honnan jöttek, milyen életük volt. Még ha nagyon kölyök akkor is szenvedhetett maradandó lelki sérüléseket, és ha valaki nem tudja hogyan bánjon velük jól ilyen esetben, az csak ronthat rajta, bármennyire is szereti a kutyáját.

Arra készülj, hogy lehet égedelem rosszaság lesz, energiabomba ameddig kölyök :)

Labrador is jó lehet, nagyon könnyen tanítható, és kezdő kutyinak ideális.

2020. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!