Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vectra 3D spot on pozitív...

Vectra 3D spot on pozitív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam állatpatikában, ahol tanácsot kértem bolha, kullancs szúnyog elleni védelemhez. Előző kutyusomnak nyakörvet használtunk, de nagyon zavaró volt a szaga, ezért kértem másféle segítséget. Ezt ajánlotta, én laikusként elfogadtam. Most kéne rácseppentenem, de olvastam az allergiáról és hogy valakinek szerte-szét folyt a kutya szőrén, tehát elkezdtem tartani tőle! A kutya 3 hónapos tacskó-foxi keverék szerű, nagyon pici.


Van akinek jó tapasztalata van ezzel kapcsolatban?



2020. máj. 27. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A cseppek között az egyik legjobb minőségben és hatékonyságban is. A csepegtetésnél be kell tartani a leírásban szereplő utasításokat és nem folyik szanaszét. Sajnos allergiás reakció előfordulhat, ez benne van a pakliban, de eléggé ritka.

Nyugodtan csepegtesd, 3-4 ponton elosztva a gerinc mentés a nyaktól a farig (a farokra nem kell) nagyjából egyenletesen. 28-30 nap múlva ismételd. Csepegtetés után legalább 48 óráig ne fürdesd, és ne vidd úszni se. A fürdetés csökkent valamelyest a hatékonyságon, érdemes csepegtetés előtt 2 nappal időzíteni a fürdetést.

2020. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem egyszerre kell rátenni a spoton tartalmát. A gerinc mentén a bőrre egy helyre annyit teszel, amennyit szinte azonnal beszív. Így haladsz végig.
2020. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olvastam, hogy a kutya kullancs ellen csak három hétig véd, ezért szabad három hetente ismételni vagy az túl gyakori? A papírra is havonta van írva ismétlésnek, de mivel szeretnék kirándulni a kutyussal a jövőben elég sokat, nagyon féltem.

2020. máj. 27. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A "havonta " meghatározás elég megtévesztő. Nagyon sok helyen pontosítják is, hogy 28 napot jelent igazából.

Én pl készítettem illóolaj keveréket és azt spriccelem a kutyámra még pluszban.

Ha 3 hét a kullancsvédelem, akkor egyértelmű, hogy a negyedik héten használhatod ismét.

2020. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!