Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősebb, egész életében...

Egy idősebb, egész életében láncon tartott kutyát kiszabadítás után lehet-e még nevelni, betanítani?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
nehezen talán, de nem sok esély van rá
2020. máj. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Jutalomfalattal tanitani es a sorrendisegi szabalyokat betartani szigoruan!! A kutyaiskolak is ezen az elven mukodnek. Szoval lehet.


Egy olyan kutya nagyon megbecsuli a szabadsagot es a vele vslo foglalkozasod.


Az egyik kutyank 1x2 meteres femcellabol van a sinterrol. O jutfalatra(husdarabkak,nem keksz) 2-3 meterre jon vegig mellettem poraz nelkul,mig a masik fegyelmezetlenkedik.

2020. máj. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokban függ a kutya habitusától is és attól, hogy "csak" láncon volt, vagy néha jól el is verték.


Ahol önkénteskedem, oda szoktak jönni láncról is kutyák, egyszer jött egy 7-9 év körüli pici szobacirkáló kutyapár, másfél m-es láncon élték addig az életüket, a szőrük már páncélt alkotott rajtuk, az egyik már akkor szuper kedves volt, fel lehetett emelni, babusgatni stb, a másik ha sok volt neki a közeledésünk, harapott. Mára mindketten kanapékutyák lettek szuper családokban, oktató vagy suli sem kellett hozzá, a menhelyen sem foglalkoztunk velük külön.


Ismerősöm egy 5-6 év körüli közepes-nagytestű kutyát fogadott be láncról, megjártak egy tucat oktatót, viselkedésszakértőt, a kutya neki akart menni kutyáknak, embereknek a gazdáját is simán megharapta, ha épp nem volt más. Most 10 éves, sokkal kezelhetőbb, pórázon lehet társaságba is vinni, de párhavonta még mindig odakap a gazdának.


Ha örökbe akarsz fogadni, elsődlegesen ne a kutya előéletét nézd, hanem, hogy most hogyan viselkedik és mennyire érzed magad erősnek, hogy kezeld, dolgozz az esetleges problémákon.

2020. máj. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától is függ, de lehet tanítani őket. 12 évig kennelben tartott vad kutyát pórázhoz, fekhelyhez szoktattam, meg sok rengeteg mást is megtanult. Vannak korlátai amiket úgy ítéltem meg, hogy jobb nem erőltetni, mert túl nagy stresszel járt volna.


Én ajánlom, nagyon hálás/hűséges lesz neked élete végéig.

2020. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én ajánlom, nagyon hálás/hűséges lesz neked élete végéig."


.... csatlakozom

2020. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, csak több munka.
2020. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!