Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták azok, kik a...

Mely kutyafajták azok, kik a gazdájuk védelmére kelnek, egy támadás esetén, de nem örző-védők?

Figyelt kérdés

Persze ez egyed függő, de azért van egy fajta tendencia...

Például a zacskók sok esetben támadnak, ha veszélyben a gazda, a labradorok viszont többnyire elfutnak (nincs ezzel baj).


Milyen fajtákról tudjátok/sejtitek még, hogy védelmezőek?



2020. máj. 28. 10:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tacskók*
2020. máj. 28. 10:54
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Az összes védelmezne szerintem, nyilván a maga módján. nem tudom miből gondolod hogy a labik elfutnak. Inkább egyedi eltérés lehet, de fajta szintű nem hiszem.
2020. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Tévedésbe vagy nagyon.

A tacskók többsége nem fog támadni. Agresszívan fog fellépni addig amíg a támadó nem jön túl közel. Onnantól meghátrál. A tacsik többsége félelemből agresszív és mivel fél nem fog támadni.


Egy labrador is megvédheti a gazdáját, de ez mindig egyénfüggő.


Németjuhászok többsége se védene meg igazán kiképzés nélkül. Ha a kutya nem tudja hogy védjen meg akkor az ugatáson kívül semmit nem fog csinálni. Persze itt is van kivétel akit nem kell tanítani hanem magától tudja mit kell csinálnia.

2020. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Láttam egy videót a youtubeon, ahol tesztelték és a labik elfutottak...

Bár a legtöbb kutya elfutott.

A kistestűek támadtak...

Szomszédoméknál labi van, meg tacskó. Amikor régen oda betörtek, a labi nem csinált semmit, a tacskó pedig támadott.


Amúgy nekem vizslám volt, Ő is elbújt amikor meg hozzánk törtek be... Igaz nem támadtak ránk, de kiabálás az volt, mert észrevettük a betörőket.


Én azt gondolom, hogy a legtöbb kutya, ha nincs kiképezve, vagy nem olyan fajta aminek erős a védelmező ösztöne, vagy eleve nagyon domináns, akkor az abszolút nem kell a gazda védelmére... De lehet, hogy tévedek.

Kíváncsi vagyok, hogy Ti mit mondok...

2020. máj. 28. 11:05
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Németjuhász de be kell tanitani
2020. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Amúgy nem hinném, hogy a tacskók annyira félnének...

Egy standard szálkásszőrű, munkavonalú tacsi az gyilkol. Borzot, rókát, sakált... Erre van kitenyésztve. Nem nyúl vadászatra mint a kisebb méretű tacskók.

Sőt még vaddisznót is hajt, ha kell, attól sem retten meg, persze azt megölni nem tudja.

2020. máj. 28. 11:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a munkavonalas tacskók. De ennek az ösztönnek a továbbörökítéséhez tudatos tenyésztés kell.

De a legtöbb embernek valami szaporított tacskófélesége van. Ami a maga módján megvéd, ugat akár, de nem fogja azért letépni a támadó térdét.

2020. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tanításfüggő, de sok függ az egyedtől is.


Párom boxere a gazdáját is beelőzte, amikor megijedtek valamitől a mezőn :D


Az én roti-németjuhász keverékem védett, amikor a semmiből előtűnt egy kutya. Az ránk morgott, az enyém meg - lassan reagáltam, megijedtem - támadt. Szerencsére nem lett verekedés, a másik menekülni kezdett, a sajátom meg visszajött a hívásra.

2020. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindegyik.. Multkor egy reg nem latott baratom hirtelen megolelt es a nyakambaugrott, a 13 eves beagle-mixem meg megugatta mint allat.
2020. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Csivava. Viccen kívül. Egyszer túl közel jött egy részeg hajléktalan és ha nem fogom meg, akkor bokán harapja. Előtte is morgott már rá. Nyilván nem tud fizikálisan megvédeni, de a szándék megvan és hatalmas zajt tudnak csapni baj esetén. Az viszont akár az életedet is megmentheti. Területét is védi hevesen.
2020. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!