Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nyakán észre vettem...

A kutyám nyakán észre vettem egy rózsaszínes duzzanatot ami kb 1 óra alatt keletkezett neki. Nem lehet daganat ugye?

Figyelt kérdés

Orvoshoz egyből vittem, azt mondta szerinte biztos nem daganat. Ő arra gondol, hogy megcsípte valami és lefertőtlenítette. Egyébként láttam ma, hogy megvakarta ott a nyakát de akkor még nem volt ott semmi.

Gondolom egy daganat meg nem 1-2 óra alatt nő meg...


2020. máj. 28. 12:55
 1/9 anonim válasza:

Vidd el állatorvoshoz mindenképp

Enyémnek is duzzanat van a nyakán kiderült hogy csak inszalag szakadás

2020. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha voltál állatorvosnál, ő is azt mondta, hogy ez nem daganat, akkor miért kell ide kiírni a kérdést..?
2020. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy egyből elvittem orvoshoz és azt mondta biztos nem daganat hanem valami csípés szerinte. Láttam is reggel, hogy vakarta de akkor még nem láttam ott semmit. Nem fáj neki pedig megnyomkodták. Egyébként egy kicsit rózsaszínes neki illetve minimálisan sebes. De nem piszkálja.
2020. máj. 28. 13:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert rettegek a daganatokól.. 😪
2020. máj. 28. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen gyorsan nem no daganat, ne rettegj.
2020. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem daganat, csípés, és azért vakarta, mert viszketett neki, ha egy kicsit sebes, az a vakarástól is lehet. Fájni allergia esetén fájhat egy csípés, ha be is gyullad.

Egy daganat sokkal lassabban nő, még a gyorsan terjedő is.

2020. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom de amikor az ember pánikol lehet mondani neki bármit.. Egyébként allergiás a pollenre is.
2020. máj. 28. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, de a pollenallergia és a rovarcsípés allergia két külön dolog, más-más tünetekkel, és másképp is találkozol vele. A pollen kizárólag külső irritáció, egy csípéssel viszont bekerül közvetlenül a testen belülre az allergén.

Nekem ugyan nem diagnosztizálták, de volt ilyen problémám rovarcsípésekkel. Sikerült enyhíteni, találtam megoldást, de soha nem csak egy enyhe viszkető érzés volt, hanem begyulladt, nagyon bedagadt, fájt, bekeményedett. Ha nem ennyire durva, akkor nincs mitől tartani.

2020. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja neki nem fáj és nem kemény púp van ott neki hanem duzzanat ami puha. Az a baj nem tudom hol tudnék ide képet feltölteni róla...
2020. máj. 28. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!