Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutyám sötétedés...

10 hónapos kutyám sötétedés után acsarog a többi kutyára, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Van hogy napközben is elkezd rájuk morogni, ilyenkor elvonom a figyelmét valami feladattal és jutalmazom, ez elég jól bevélt, egyre ritkábban van rá szükség, már nem is nagyon rángat hogy oda menjen a kutyákhoz. Éjszaka viszont egyáltalán nem tudom kezelni ezeket a helyzeteket. Járunk kutyasuliba, az oktató azt mondta hogy ilyenkor tegyem feladatba, ha nem megy, akkor tiltsam le. Nos hát feladatba tenni sötétedés után sehogy sem megy, ha letiltom, akkor pedig még rosszabb, annál jobban acsarog és rángat. Ha mondjuk egy parkban, póráz nélkül találkozunk más kutyával, akkor odarohan, megáll előtte pár méterrel és ugatja. Ha hívom, visszajön már, ez egy nagy fejlődés a kutyasuli óta, de az odarohanást és ugatást nem tudom megállítani. Ha oda érünk a kutyákhoz és összeszagoltak, akkor onnantól már semmi gond, normálisan ismerkedik, játszik. Ez az egész a séta elején a legdurvább, ha már megyünk egy ideje, és összefutottunk több kutyával, már sokkal enyhébben csinálja, amit már lehet kezelni. Valakinek volt hasonló tapasztalata? Mi lehet a megoldás?

2020. máj. 30. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád fél, ezt nagy hanggal leplezi. Ez jellemző a fiatal vagy kis testű kutyákra.
2020. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni, hogy ne féljen?
2020. máj. 30. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresnetek kellene egy olyan oktatót, aki eljön veletek egy-egy sétára, megnézi mi a probléma, és nem a kutyasuli behatárolt területén akarja megoldani a dolgot. Ha nem tudod kezelni, tiltani, akkor a jótanácsok után sem fogod tudni, viszont a kutyád meg érzi ezt, és az idő múlásával elképzelhető, hogy romlik a helyzet.
2020. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, esténként egyre rosszabb is a helyzet, hiába javul napközben... Én is gondoltam erre már. Kivárom még a tanfolyam végét (3 hét), ha addigra sem javul a dolog, mindenképp felkeresek egy trénert, aki hajlandó este eljönni megnézni a kutyát, mert így nem maradhat. Olyan okos, nagyon jó irányba halad a nevelése, kifejezetten együttműködő.... Egy uszkár. :) Ez az egy dolog belerondít az egészbe, így nem lehet nyugodtan létezni vele.... Ha arra kerül a sor, remélem a jelenlegi oktatónk elvállalja mert teljesen elégedett vagyok vele. De nyilván látatban ezt ő sem tudja megoldani.
2020. máj. 30. 15:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért írtam ki a kérdést, hátha volt valakinek hasonló problémája, és hogy hogyan sikerült megoldania. Persze egyáltalán nem biztos, hogy az én kutyámnál is az a megoldás mint másénál.
2020. máj. 30. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem várnék, főleg, ha romlik a helyzet. Tanfolyamon kívül kérdezd meg az oktatót, vállal-e privát órát. Ne szenvedj vele, ha megoldható a dolog, az uszkárok nagyon jó kutyák.
2020. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, lehet hogy hülyeség várni, mivel látványosan nem találom a megoldást... De mondta hogy lesz olyan óra, amikor ilyen jellegű dolgokkal foglalkozunk. Majd rákérdezek nála, hogy érdemes-e privát órát venni, vagy várjam ki azt a bizonyos órát. :)
2020. máj. 30. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
A látása jó?
2020. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó a látása.
2020. máj. 31. 12:22
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak ideírom, hátha valakinek jól jön a jövőben, bár nyilván más kutyáknál eltérő lehet a megoldás. Az oktató javasolta.


Ha már nem tudom feladatba tenni, mert annyira elszállt az agya, akkor a grabancánál fogva felemelem, picit hátrafordulok vele, lógatom egy pár másodpercig és lerakom, ha nem acsarog tovább, megdicsérem. Ez után már nem olyan ideges az érkező kutyára. Azt mondta az oktató, hogy ha sokáig csinálom azt hogy feladattal elterelem a figyelmét és jutalmazom, ha pedig nagyon nem sikerül akkor ezt, egy idő után már nem fog ilyen hevesen reagálni a kutyákra. Reméljük tényleg így lesz, egyelőre jó iránynak tűnik. :) A tegnap esti sétánál pl egyszer felkaptam a grabancánál a blökit mikor elkezdett megint acsarogni, utána már nem is csinálta amikor összefutottunk mással. Persze nyilván ez kistestű kutyáknál kivitelezhető módszer.

2020. jún. 4. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!