Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2.5 éves nőstény cicám mellé...

2.5 éves nőstény cicám mellé érkezik a napokban egy kölyök Groenendael szuka. Tippek az összeszoktatáshoz?

Figyelt kérdés
Biztosítva lesz elkülönített terület a lakáson belül mindkettőjüknek. Mielőtt bemutatnám őket, egymás holmijait megmutatnám, hogy a szagot már ismerjék. Egyedül a következő 4 hétben biztosan nem maradnak, felügyelet nélkül. A cica többször találkozott kutyákkal, érdeklődő volt, nem fújt, inkább szaglászta őket és nem félt a közelükbe menni (volt mindenféle méret, vizsla és törpe diktátor is :)). Az sem zavarta, ha az ő játékaihoz nyúlnak, csak érdeklődve nézte, ha kutyás ismerősökkel találkozunk, állandóan dorombol, mikor hazaérve megérzi az illatukat. Mit gondoltok, megoldható? Következetes vagyok nevelés terén, illetve mennyi idő után biztonságos felügyelet nélkül hagyni őket? Köszönöm előre is.

2020. máj. 30. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez jó, szerintem minden amit leírtál rendben van, a többit meg a helyzet szüli. Ami fontos, hogy ne légy ideges, de a youtube tele van ilyen videoval.
2020. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond, ha a kiskutya hirtelen mozgasat fekezitek (max. ez fogja zavarni a cicat). Amugy sem kell aggodni, mert a macska ugy is felmegy valami magaslatra ha unja a banant.


Nalunk 12 eves cicahoz jott a kiskuty es tok jol kijonnek egymassal.


Kulon etetesre en mondjuk odafigyelek, de ennyi.

2020. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most szoktattam össze 6 éves ivartalanított kandúrt 6 hónapos, közepes méretű, keverék kölyök szuka kutyával. Nagyon meglepett, hogy mennyire könnyen és gyorsan ment.

A macska miatt annyira nem aggódtam, elég határozott jószág, meg látott már közelről kutyát, inkább attól féltem, ő ne bántsa a kutyust 😅

A cica először fújt, morgott, minden baja volt, a kutya csak kíváncsian ment volna oda. Nálunk két kulcsa volt a sikernek, az egyik, hogy a kutyát fékezzük, azaz letiltsuk, ha nagy sebességgel rá akar rontani a macskára, a cica kezébe adtuk az irányítást, azaz ő közeledhetett a saját tempójában, amikor úgy érezte. Van macskabútor, ahova fel tudott menni, illetve biztosítottam neki külön szobát, ha el akart vonulni. A kutya kb egy délután alatt megtanulta, hogy lassan közelítsen, vagy maradjon egy helyben, a cica meg rájött, hogy nem fogja bántani, és elkezdett szépen nyitni felé. A másik, hogy ha szépen és nyugodtan viselkednek egymással, mindketten kapnak jutalomfalatot, így pozitív dolgot kötnek egymáshoz. 3 nap után már lefeküdt a macsek a kutyától 1 méterre a szőnyegre, újabb pár nap múlva már simán ment el mellette, nem félt egyáltalán. Most 2 hete van velünk a kutyus, tökéletesen elvannak egymás mellett, minden gond nélkül. Ja, és ők egymás szagát se ismerték, élesben találkoztak először.

2020. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!