Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet egy tenyésztővel?

Ilyet lehet egy tenyésztővel?

Figyelt kérdés

Ha van egy kutyafajta ami tetszik nekem is és az unokatesómnak is, de nincs sok tenyésztő egész európában, akkor szerintetek az hogy venné ki magát -egyáltalán lehet e ilyet?-, ha megpróbálnánk megbeszélni a tenyésztővel egy időpontot, s elmennének megnézni a meglévő kutyáikat, olyankor amikor éppen nincs is friss alom?

Aztán, ha tetszenek, akkor megpróbálnánk mindketten lefoglalni előre 1-1 (lehetőleg kan) kiskutyát...


Kicsit tartok Tőle, hogy ez egy túl rámenős "akció", ami esetleg unszimpi lenne a kennel tulajdonosának.


Az unokatesómmal természetesen nem együtt lakunk, de nyílván előny lenne ha egyidős kutyáink lennének, majd a szocializálásnál...


Külföldi kennelről van szó.

Ilyen esetben, mi szokott lenni a gazda ellenőrzésének a menete?

Gondolom nem adják oda a kutyát, csak úgy, hogy azt sem tudják, semmilyen szinten, hogy milyen körülmények között élek/tartanám...


(Én speciel azért szeretnék majd inkább kant egyébként, mert 2 lánnyal élek ((feleségem és lányom)), valamint van 2 ivartalaníttott nőstény macskánk, ha a kutya is kislány lenne akkor kicsit már túl sok lenne a nõi energia otthon)


Amúgy eddig még fajtatiszta állatom nem volt.

Így sosem beszéltem tenyésztővel, csak menhelyesekkel...


2020. máj. 31. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a hímsoviniszta túl sok női energiás dumát azért a tenyésztőnek sztem ne mondd, ha akarsz kutyát. Tudod, külföld már nem itt tart, mint ez az "ország". :)


Amúgy felkeresed mailen/telefonon, elmondod neki ezt a sztorit, amit leirtál. És vagy azt mondja h persze menjetek el megnezni a kennelt meg megismerkedni (ezt fogja mondani) vay azt, hogy nem. Ennyi.

2020. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem jarj utana annak, hogy mikor kaphat utlevelet egy kutya ... mert mondjuk a chipet is csak a veszettseg elleni oltaskor teszik be, tehat siman elkepzelheto, hogy utlevelet is csak akkor kaphat ha az osszes szukseges oltasa megvan. Ha ez a helyzet, akkor 3 honapos kora elott ne is gondolkodjatok az elhozason. Ezt is egyeztetni kell a tenyesztovel, mert 7-8 hetes koraban altalaban mar szeretik elvitetni a kiskutyat.
2020. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Az ismerkedés teljesen korrekt, de előre nem fogsz tudni foglalni, hiszen eleve azt sem tudod még, hogy milyen párosítás lesz a következő (lehet, hogy neked nem is fog megfelelni). Szerintem maga a tenyésztő sincs tisztában azzal, hogy egyáltalán lesz-e alom a következő "x" évben. Általában a tapasztalat az, hogy aki jó előre beígéri a vásárlást, az valahogyan mindig felszívódik vagy visszamondja, de ez érthető is, mert nyilván az ember átgondolja a dolgot az idők során és talál más/jobb lehetőséget is.


De mondom, ismerkedni nagyon jó ötlet, kennelt meglátogatni is jó ötlet, ha pozitív az összkép és utána is tartjátok még a kapcsolatot valamilyen módon, akkor eleve esélyes, hogy fog gondolni rád a következő alomnál.

2020. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ui.: Még azt tudom ajánlani esetleg, hogy látogassatok ki a családdal a kinézett fajtának megfelelő nívósabb versenyekre, ott nagyon sok infot, ajánlást össze tudsz szedni a kutyásoktól. Családi programnak sem utolsó.
2020. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Női energia, jesszus...
2020. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem lehet akkor előre foglalni kutyát?

Úgy hallottam, hogy ez legalábbis itthon megszokott...


Nem hiszem, hogy nagyon lennének események a fajtával kapcsolatban, mert ez egy nagyon ritka fajta.

Ezért is lenne jó, ha le tudnék foglalni kutyát, mert szerintem amint megszületik, elviszik Őket...


Ezt a női energiás dolgot félig-meddig viccből írtam, nem vagyok hímsoviniszta, sokkal inkább feminista.

Viszont eddig minden állaton lány volt, volt régebben egy keverék kutyánk is menhelyről, Ő is nőstény volt.

Nem ragaszkodom hozzá annyira, de most jó lenne végre egy hím kutyus...

Ennyi igazából.

2020. máj. 31. 17:30
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezd meg a tenyésztőt róla, de szerintem úgy foglalni, hogy évekkel előbb és még a szülőket sem tudni, hát eléggé fura, na. Ugye a foglalás azt jelenti, hogy ki is fizeted a foglalót érte. Addig semmi nincs garantálva. Év eleje tájékán volt itt egy kérdés, amiben a kérdező szóban megállapodott egy tenyésztővel és még ő volt felháborodva, mert nem szóltak neki az alomról.
2020. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Asszem' azt a kérdést én is olvastam.

Szerintem nem volt igaza a kérdezőnek...

Nyugaton jóval drágábbak a kutyák, így arra gondoltam, hogy olyan 10-25%-ot fizetnék foglalóként és akkor ha aztán mégsem akarom, akkor erről az összegről ugyan lemondva, d még kihátrálhatok...

Nem tudom mennyire reális elképzelés, de én egy ilyesmi dolgot tartanék korrektnek.

2020. máj. 31. 17:50
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem irreális elképzelés, én látok benne potenciált. keress fel tenyésztőket, és majd írj mi volt :)
2020. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Ha ritka fajta, az sem biztos, hogy adna a tenyésztő neked kutyát.

Ráadásul ritka fajtáknál legtöbbször már le van foglalva jó előre az alom.

Van, hogy két évet is várni kell, mire sorra kerül valaki.

Írj a tenyésztőnek első sorban. Aztán meglátod, mit kapsz válaszként.

2020. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!