Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a helyzetben másik...

Ebben a helyzetben másik tápot próbálnátok vagy inkább BARF?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök kutyám ( 6 hónapos) akinél már a tenyésztőnél evett tápról át váltás másra is döcögősen ment,de sikerült átváltani. Majd 4 hónaposan egyik napról a másikra hasmenés, betudtam,ahogy a doki is,hogy kölyök lévén össze evett valamit. Egy hét rizs,csirkemell kombó plusz probiotikum, majd fokozatos vissza állás tápra. Ami viszont nem ment,mert újabb hasmas lett. Doki javasolta,hogy valami hipoallergént próbáljak meg, Brit care bárányos juniort próbáltam,de fosás lett a vége, végül gyógytápot rendeltem. Eukanuba daily care gyomorkímélősét. Amint kapta helyre jött a kaki. Megevett egy zsákkal már. Gondoltam 1,5 hónap gyógytápozástól csak helyre jött az emésztése. Calibrának van egy hipoallergén szériára abból is a sensitve-et vettem. Amíg kevertem még fele fele arányban is nem volt baj. Viszont most hogy eltelt kb 8-9 nap és már csak néhány szem eukanubát kapott, laza volt a kaki :/ Most este tisztán csak a Calibrat adtam neki,mert mikor tenyésztőnél kapottról akartam átváltani a keverésnél ott is baj volt,amint tisztán kapta rendeződött a dolog. Szóval most kipróbálom ezt hátha.

De van olyan sejtésem,hogy ez sem fogja megoldani a problémát.


Így elgondolkodtam azon,hogy érdemes egyáltalán még táppal kísérletezni vagy inkább válasszam a Barfot.

Igaz akkor be kell ruháznom egy fagyasztóra.


Örök életébe nem akarom gyógytáppal tömni.


2020. máj. 31. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak egyre rosszabb lesz ezzel az örökös cserével.

1.Miért kellett váltani a tenyésztő tápjáról?

2.Kölyöktápra váltottál vagy egyből felnőttre?

3.Ha tönkrement a bélflórája, akkor nincs más válsztásod, mint a gyógytáp.


Rossz táppal és felelőtlen váltogatással egy életre el lehet cseszni az emésztésüket!


A barf is kétséges, hogy egyáltalán megeszi-e. Plusz a kölyöknek a fejlődés, növekedés miatt nagyon komplett kajára van szüksége, amit a barf nem fog megadni.

2020. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tenyésztő Happy dog juniorral etetett és nekem az nem volt szimpatikus,ezért váltottam. Maximálisan bevált amire váltottam,hidegen sajtolt,magas hús tartalmú volt stb, kevés kaki,jól hasznosította. Meg voltam elégedve. És igen junior volt!


/egyébként a másik kutyám amit evett a tenyésztőnél,azt rendelni se tudtam volna sehol, szóval nála pl abszolút muszáj volt a váltás,szerintem nem szent írás hogy azt adjam amit a tenyésztő adott, happy dog nekem egy abszolút középkategóriás táp,jobbat akartam/


Utána diéta után Brit care is junior volt,de nem vált be.

Gyógytáp viszont felnőtt táp,ebből kölyök verziót nem találtam,de az orvos csak annyit mondott gyógytáp legyen.


Calibra nem kölyök táp, a kölyök tápjának baromi magas fehérje tartalma ahogy a brit care juniornak is az volt,az szerintem azért hajtotta meg rizzsel keverve is. Így mindenképpen alacsonyabb fehérjés tápot próbáltam keresni.


Mindent megeszik, nem lenne baj a Barffal. Hát ő már sokat nem fog nőni,mert 7 hónapos korukig nőnek,közepes testű fajta, már majdnem elérte a standard súlyt és marmagasságot. Pont egy hónap és meglesz.

Kiegészítőket most is kap. Barf is megad mindent, csak jó arányok kellenek :) Nem félek tőle, 2 kutyámmal már barfoztam. jobb volt mint bármelyik táp,de sajnos nem tudtam akkor fagyasztót venni,annyira pici a miénk,hogy nem tudtam előre bevásárolni,így meg nem érte meg nekem akkor.


Viszont most még azt is bevállalnám,hogy veszek fagyasztót,csak ne keljen gyógytáppal tömni egy kölyök kutyát élete végéig.

2020. máj. 31. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Barf.
2020. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben biztos, hogy a Eukanubát adnám csak legalább 1-2 hónapig, semmi mást. Aztán ha minden rendben akkor lehet váltani barfra, de konkrétan 2 hónap alatt féle tápot evett, mint az én 8éves kutyám egész élete alatt. Minden egyes tápváltáskor felborult a bélflóra, ha most valtotok barfra az lehet rosszul fog elsülni.
2020. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most 1,5 hónapig csak a gyógytápot kapta azért gondoltam,előtte meg 2 hétig rizs,csirke kombót ugye.


Gondoltam már közel 2 hónap alatt rendeződhetett a gyomra,azért kíséreltem meg a váltást. Egyenlőre megnézem a Calibránál mi történik,hogy már nem keverem a gyóggyal. De ha nem rendeződik. Akkor megint rendelek gyógytápot és utána lesz barf.


Nem akarok most rögtön váltani barfra természetesen. Egyenlőre fagyasztót is vennem kéne. Első időket oké,megpróbálom megoldani,hogy ide pakolom valahogy a húsokat,de a későbbiekben rendelnék húst, jobban megéri ha több mindent rendelek. De ez már egy későbbi dolog. Na meg persze bevásárolnék probiotikumot amit kapna már barf előtt legalább egy héttel aztán pedig úgy kapná a nyerset.


De persze a barf a végső elkeseredésem,mert amúgy nagyobb macera,mivel barfoztam már előző kutyákkal és nagyon körülményes volt.



4es, másik kutyám 9 éves és már vagy 15 féle tápot kapott eddigi élete során,ha nem többet és ebből csak 6 féle tápot tavaly nyártól kísérteteztem vele :D Mire rátaláltam a Calibrára ami nála maximálisan bevált :) Első kutyám is problémás volt emésztés terén,bár ő legalább 7 éves kora után, utolsó éveit gyógytáppal nyomta végig,meg főztem neki 16,5 évet élt. 9 évesnél is ha találunk egy tápot max 2 évig jó utána valami kezd nem jó lenni és váltani kell.


De hogy mostaninál meg kölyökként ilyen problémás az emésztése. Alomtesóinál nincs ilyen probléma :/ másik alomtesó,meg azt a hidegen sajtoltat kapja amire 10 hetesen átállítottuk őket.

Nem értem :(


Asszem ez a keresztem gyomorproblémás kutyák.

2020. máj. 31. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:

1-e svagyok:nem volt NEKED szimpatikus a táp? Te eszed vagy a kutya? Az a fontos, hogy neked tetszen vagy a kutyának legyen jó?

Szeritem a te nagyon felületesen vagy csak képben a táplálással és jáékszernek tekinted a kutyát. MEnj vissz az állatorvoshoz és alaposan beszél át vele. Itt 9ssze-vissza tanácsokat fogsz kapni és nagyon valószínű, hogy nem a helyeset választod ki.

2020. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

En vagyok felületes? Hahha jó vicc..


Kutya a pedigree és társait is megenne meg a zsíros kenyeret. De vajon jó is neki?? Szóval nem értek egyet veled!


En minőségibb tapot szerettem volna adni a happy dognal. Ezzel nem követtem el bűnt!

Foleg, hogy bevalt neki amire valtottam! Kevesebb kaki volt mint a happy dognal ami nyilván azt tükrözi jobban hasznosította! szépen fejlodott tőle. Valószínűleg a happy dognal is elojohetett volna 4 honaposan az hogy érzékeny. Orvos is elmondta. O ajánlotta, hogy próbálják más márkát. Mikor felhivtam, sajnos nem vált be, akkor mondta a gyogytapot.

Gyogytapbol sok kell hogy ne fogyjon, és brutal sokat kakil. Csoda hogy fejlődik silany gyogytaptol (bár kap több kiegeszitot) aminek egy előnye van hogy nem megy a hasa. Szerettem volna kb 2 hónap után váltani minőségi kajara. Nem jött össze. Orvos azt mondta örök életében lehet gyogytap kell, de néha próbálgassak normális tapot adni neki.

Szóval nem megyek vissza, mert nem leszek beljebb.

Orvosok sajnos a táplálkozáshoz nem nagyon értenek. Abból is látszik, hogy a royal és társait nyomatjak amik kukorica, szója és csirkebol áll.

2020. jún. 6. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!