Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kezdő kutyának és...

Dobermann kezdő kutyának és lakásba?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék már kutyát, de most jött el az ideje, hogy kutyust vállaljak. Keresgéltem a kutyusok között és egyszerűen szerelmes lettem a Dobermannba, csodálatos kutya, okos, hűséges, tanulékony ezek mellett jól megvan a lakásban. (Lakásban lakunk). Első kutyám lenne viszont annak nem ajánlják annyira. Én magamat egy következetes embernek mondanám így, ha ez kellene a kutyusnak, meg mozgásigény, szeretet ilyenek alap, akkor jó gazdája tudnék-e lenni egy dobermannak? Mivel igazán régóta szeretnék egy kutyát mindenhova vinném magammal ingerből nem lenne hiánya. Esetleg tudnátok segíteni, hogy élvezné-e az életet mellettem? Én szerintem meg tudnám teremteni neki amire szüksége lenne viszont szeretném kikérni tapasztaltabbak véleményét is.

2020. máj. 31. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
bárcsak Brooke Houts is feltette volna ezt a kérdést
2020. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem a lakással és a mozgatással lenne gond, hanem a neveléssel.

A következetesség mit jelent számodra?

Mit teszel, ha elfut macska után?

Mit teszel, ha neki megy egy másik kutyának?

Ha embernek fordul vissza?

Mit teszel, ha bevédi az ételét, fekhelyét?

Ha őrjöng a lakásban? Rángat? Szökik?

2020. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem való nagy kutya a lakásba.Amúgy nekünk volt dobermannunk, csak pár év múlva bekattant, rátámadt anyukámra meg a nővéremre, és nem tarthattuk meg.:( De egyébként előtte nagyon aranyos volt,imádtuk.Kertes házban laktunk, de rendszeresen kellett vele menni futni meg képzésre is járt.Hogy miért vadult meg,nem tudom,lehet az volt a baj,hogy mi voltunk a második gazdija (az első gazdija külföldre költözött),de olyat is hallottam, hogy ez sajnos előfordul a dobermannál.Előtte soha senkit nem bántott, pedig a tesómmal is 3-4 évesek voltunk,mikor hoztuk, meg volt 3 macskánk is.
2020. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Kezdo gazdikent akkor lehet ha a kutya meg kolyok es a kutya/gazdi egyutt fejlodik SZAKEMBER segitsegevel.


Miert ne? Nem kell kulon engedely egy nyamvadt dobermannra. Az is csak egy kutya.

2020. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem való kezdőnek, inkább valami nyugodtabb kutya ( a beagle is ilyennek tűnik,bár csak egyet ismerek) vagy ha következetesnek érzed magad akár a border collie is jó választás lehet, könnyű kiképezni,sok mozgás kell neki,nagyon aktív, de még lehet nevelni könnyedén.
2020. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Se a begale, se a border (az különösen nem!) való kezdő kutyásnak! Semmilyen hatalmas ösztönökkel rendelkező, aktív munkakutya! Ezekhez tapasztalat és tudatosság kell!
2020. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Dobberman még tapasztalt munkakutyásoknak is fel tudja adni a leckét. Iszonyat mozgékony, nagyon okos, és tanulásra éhes, de akad benne egy jó adag önérzetes makacsság is, megfelelő oktatással szuper kutya, de nem kezdő kutyatartónak való. Magával a lakásban való tartással nincs gond, sőt mivel a fajta szőrzete nem a hideg időre van kitalálva kifejezetten benti/kinti tartásra ajánlják, de rendszeres intenzív mozgásra és agymunkára van szüksége, hogy kiegyensúlyozott nyugodt kutya legyen lakásban. A Dobberman nem társasági kutya, idegenekkel tartózkodó, sőt agresszív is lehet. Nem az a kutya melyet szó szerint vihetsz mindenhová. Ha mindezek után is ilyet akarsz, akkor még a kutya kiválasztásától is hamarabb keress kutyasulit, kutyaovival, és egy trénert aki ért a fajtához, és ahogy csak lehet rendszeresen menj vele tréningre. A fajtának egyik alappillére a szocializáció, szocializáció, és szocializáció. Ha jó tenyésztőtől van és stabil az idegrendszere, és fel tudod vállalni, hogy következetes erős nevelést biztosítasz neki szakszerű segítség igénybevételével akkor hajrá.

DE szerintem első kutyának ne ilyet válassz.

2020. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést rosszul tudtam!( borderes,beagles voltam)
2020. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!