Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik szerintetek...

Milyen kutya illik szerintetek hozzám?(többet lent olvashattok)

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyát szeretnénk a családdal.Engem is megkértek hogy érdeklődjek,gondoltam itt is segítő kezekre bukkanhatok.Eddig cane corso,német juhász,német dog,labrador tapasztalataink vannak.Szeretnénk ha házőrzésre alkalmas lenne ( tudjuk hogy egy kutya nem erre való de ugyebár vannak erre képzett kutyák).Kertes házban élünk nagy udvarral.Sétáltatni tudnánk annyit amennyi szükséges neki,ez nem fontos szempont annyira.A tápra 8000-12000 ft-ot szánunk.

Később ha már nagyobb akkor kaphatna mást is mert az összes közeli családtag szakács,így ez egyszerű.Legyen családbarát,ragaszkodó. Alap dolgokat szeretnénk neki tanítani,így a fekszik,nem,marad,ül,esetleg a pacsi.Szőre hossza szinte mindegy,ugyanígy az ára is.A sétánál kb napi 4-5 órát értettem.Itthon is sokat foglalkoznánk vele,naponta kb 3 órát a séta mellett. Komolyabb célunk nincs vele,inkább családi kiskedvencként tartanánk.Max. 7-órát lenne egyedül ( suli/munkaidőben) ,de most egész nap lenne vele valaki. Van a szomszédba is egy kutya,aki keverék.Kutyás ismerősök vannak bőven, lehet velük is sétáltatnánk. Kinti kutya lenne,de van pince ahol ki lesz neki alakítva egy hely,ott meleg van. Van egy nagy kutyaház is,kényelmesen elférne benne.Nem szeretnénk menhelyi kutyát.Ezt csak ide leírom,hogy ugye elvileg egy egészséges fajtatiszta kutya ára 150-300ezer forint,ezzel szemben az eddigi kutyáink 60-80ezer forint körül voltak,mindegyik törzskönyvvel,fajtatisztán'. Semmi betegségük nem volt,fajtájukhoz illően viselkedtek,stb...De most mindegy az ár mert direkt félretettunk rá pénzt. Szerintem ennyi a tudnivaló,ha valamit hiányol valaki írjon. ( nem kérek senkitől privát üzenetet). Ja még annyi,hogy tenyésztőtől szeretnénk,semmiképpen nem szaporítótól. Esetleg kennel neveket is írhattok.

Előre is köszönöm!



2020. jún. 1. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Én a németjuhászt javaslom, nem véletlen hogy sok németjuhász rendőrkutya. Nagyon szép fajta, okos ha lesz neki megfelelő helye akkor bátran ajánlom kintre.
2020. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bernáthegyi,újfullandi nagyon barátságos,kedves ,ragaszkodó,hűséges.
2020. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

"vannak erre képzett kutyák" - vannak erre képezhető kutyák, amiket nektek kell képezni.

"mert az összes közeli családtag szakács,így ez egyszerű"- a kutya nem házidisznó, nem etetjük éttermi maradékkal, mert nagyon nem egészséges neki.

"Szőre hossza szinte mindegy"-nem, nem mindegy. ha kinti kutyát akartok, akkor csak hosszú szőrben gondolkozzatok (pireneusi, bernáthegyi pl), egy rövidebb szőrű labit, vizslát pláne kínzás kint tartani.

"eddigi kutyáink 60-80ezer forint körül voltak,mindegyik törzskönyvvel,fajtatisztán" - huh ez érdekes, nem is gondoltam hogy ilyen olcsón is adnak fajtatiszta kutyát. melyik kennelből vettétek?

2020. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,természetesen nem úgy értettem hogy éttermi kosztot kap,mert pl a borsófőzeléket nem fogjuk neki odaadni, húsra gondoltam abból is csak olyan amit szabad ennie.A kennel nevét sajnos én nem tudom,mert nem én vettem őket,de családtag vagyok aki velük él.Bocsi ezért. Megy a zöld mancs mindenkinek
2020. jún. 1. 12:35
 5/16 A kérdező kommentje:
Talán a kennel nevét még megtudakolhatom,de nem biztos.Még jöhetnek az ötletek.
2020. jún. 1. 12:39
 6/16 anonim ***** válasza:

Leonbergi, Tibeti mastif, Bernipásztor, Bobtail

Biztos van még rengeteg kutya ami alkalmas a házőrzésre (van amelyik pásztorkutya azok közül amiket írtam, de kiváló házörzőt lehet faragni belőlük), és kinti tartásra.

Amúgy én nem tartanék kutyát csak kint, hiszen minden kutya társas lény, szeretik tudni mi folyik körülöttük. Hosszúszőrü fajtákat írtam, amiknek a szőrével rendszeresen (naponta) foglalkozni kell, néha vágni belőle stb.

Ezek a kutyák nevelést igényelnek (főleg a mastif, vagy a snaci) mert könnyen a fejedre nőnek. És ha egy ekkora (40 kg) kutya át akarja venni a falka vezér szerepet, akkor ember legyen a talpán aki megakadályozza. Szóval kölyökkortól fogva szocializálás, és határozott következetes nevelés. Kutyasuliba kötelező, és naponta le kell fárasztani testileg és szellemileg is!

Ezeket a fajtákat, talán kevésbé találták meg a szaporító, de azért óvatosan. A szülőket mindenképp meg kell nézni, és a szülők papírjait is. Ha van törzskönyved (bár nem tudom hogy szereztél törzskönyves, fajtatiszta cane corsot 60-80 körül, de mindegy) akkor mindenképp vidd magaddal és hasonlítsd össze.

Azt mondjuk nemértem az örökbe fogadás miért nem játszik. Ha lenne egy álom kutyád, és ezért vennél mondjuk dobbermant, akkor oké, de így hogy nem is tudod milyet szeretnél, nem értem. Pedig a menhelyi blökik ugyan olyan jó (ha nem jobb) házőrzők lehetnek. Ráadásul megmentesz egy életet, és ő ezért egy életen át hálás lesz. És a fajtatiszta kutyáknál (nem mindegyiknél, de soknál) jellemző a túltenyésztés, emiatt pedig borzasztó betegesen lesznek, vagy egyes színek olyan genetikai, öröklődő bajokat hordoznak amivel egész életében cipelheted orvoshoz. A keverék kutyáknál sokkal kisebb (szinte nincs) az esély hogy valami öröklődő nyavalyát hordozzon, és általában sokkal kevésbé beteges. Mondjuk ez nem igaz azokra a keverékekre, akik valamilyen fajta őssel (pl németjuhász keverék) rendelkeznek. Náluk fenn áll az esély a betegségre amit a fajtájú hordozhat.

Ne haragudj de szerintem nem érdemes (sőt rohadt nagy hülyeség, ráadásul még támogató is) 60 ezret odadni egy szaporítónak (cane corso tenyészetből 150től indul, nevenincs szülőktől, egyszerű acélkék színben), miközben ki hozhatsz egy keverék kölyköt a menhelyről. De ha van egy álomfajtád (ha lenne nem lenne kint ez a kérdés) akkor megértem hogy nem kell neked az utcai mix, de így....

2020. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A felsorolásból kihagytam az Óriás schnauzert
2020. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A bernipásztort én is akartam írni. :)
2020. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Elfogadom kritikákat is,még lehet meggondolom magam és megmentek egy életet,menhelyről hozok kutyát.
2020. jún. 5. 21:54
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne kínzás egy labradornak kint lenni? Kölyök korától kint van, szigetelt kutyaházzal. Van vele foglalkozva, jó kaját kap, és szeretve van attól, hogy udvari kutya
2020. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!