Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya + kölyök kutya....

Idős kutya + kölyök kutya. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves 12 kilós kutyám, aki abszolút családtag. Velünk van a nap 24 órájában.


Hosszas megfontolás után hoztunk mellé egy kölyök kutyát, aki most 3 hónapos.


2 hete vannak együtt. Az idős kutya nagyon izgatott volt amikor hazahoztam a kicsit. Lelkesen körbeugrálta a boxot amiben hoztam (először csak azt tettem le a nappaliban), alig várta, hogy kinyissam.


Kijött a kiskutya, ismerkedtek, végig csóváltak mind a ketten. Elég jónak tűnt a helyzet.


A gond akkor kezdődött, amikor a kicsi az idős szuka kutyán kereste az anyai cicit, megcsípte neki, rángatta, fájt neki. Akkor ráadtam az idősre egy műtét utáni kutyaruhát, gondoltam ez megvédi az emlőit, és nem lesz csipkedés, amúgy is szereti azt a ruhát.


Ezután a kicsi egyre jobban otthon érezte magát, és egyre vadabbul játszott. Voltak morgások, amikor nagyon meghúzta a másiknak a fülét, belecsípett a seggébe, de hagytam, hogy a kicsi megtanulja, hogy mit szabad és mit nem.


Egyébként együtt alszanak, a kicsi bebújik hozzá rendszeresen. Morgások viszont még most is vannak. Igyekszem foylamatosan lekötni a kicsit és elterelni a nagyról, de nem mindig sikerül.


Nem gondolom, hogy lenne gond a hierarchiával, mert az idő kutya simán megengedi a kicsinek, hogy egyen a tányérjából, szerintem ez jó jel. Néha leáll vele játszani az idősebb, próbálkozik ő, csak egy ponton túl nem tudja tolerálni, hogy fájdalma van. Nem félti az élelmét, nem féltékeny amikor a kicsivel játszom, egyszerűen a saját hátsóját félti a csipkedésektől.


Ettől függetlenül sosem bántaná, amikor rámorog akkor nagyon finom vele, pedig tényleg volt hogy sebesre bátotta a kicsi.


Most eljutottam oda, hogy elkezdtem tiltani a közös játékot, nagy bánatomra. Este semmi gond, tudom őket tanítgatni jutalomfalattal, akkor szépen megvannak egymás mellett, éjjel összebújnak, de amikor egymással játszanak akkor a nagy határozottan fél a kicsitől, és talán ez zavar a legjobban, hogy fél szegény, és néha elvonul a kanapé egy távoli pontjára, menedéket keres, ahol a kicsi nem tudja harapdálni.


Mindenképp szeretnék megoldást a problémára, nem szeretném ha bármelyik is rosszul érezné magát. Az idős kutyával extrém sokat foglalkozom, véletlenül se érezze azt, hogy el van hanyagolva.


Két hét alatt nagyon apránként változott csak a helyzet. Kellene aggódnom? Kérhetek tanácsokat?


2020. jún. 1. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"hagytam, hogy a kicsi megtanulja, hogy mit szabad és mit nem." - szerintem itt lett elrontva. ha a kicsi bunkó paraszt, nyugodtan rá lehet szólni, hogy hol a határ, nem kell a nagyot stressznek kitenni, és nem az idős kutya kell nevelje a kicsit, hanem TE.

Meg mi az, hogy eszik az ételéből? Miért? Ez miért van engedve?

Nyugodtan rá lehet szólni egy 3 hónapos kicsire is, mert nem csak a nagy kutya fejére fog nőni idővel, hanem a tiedre is.

2020. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Oké, sok helyen olvastam, hogy hagyni kell, hogy rászóljon a nagy. Tegyük fel, hogy itt el is rontottam, mit tudok most tenni?


Őszinte leszek, kíváncsi voltam a reakcióra, ezért hagytam hogy odamenjen a tányérjához. Ettől függetlenül külön esznek, már csak azért is, mert a kicsi nagyon lassan eszik, a nagy pedig gyorsan, aztán nyálcsorgatás van.


Most azt csinálom, hogy amikor a nagynak megy a kicsi, akkor felemelem, hangosan rászólok, hogy nemszabad, és azonnal átteszem egy másik szobába amig le nem nyugszik. Ha kell, akkor napjában 10x is. Ez jó módszer?

2020. jún. 1. 14:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd őket játszani, de amikor látod, hogy a kiskutya kezd durvulni, tiltsd le, szedd le róla. Le fog esni neki, hogy hol a hiba. Mi így csináljuk most, 6 hónapos kölyök szuka került 10 éves német juhász kan mellé. Hagyjuk őket, de amikor látjuk a nagyon, hogy már kitér előle, kezdi unni, akkor szépen rászólunk a kicsire, hogy hagyja békén, kivonjuk a szituból. Nyilván nálunk van egy elég komoly méretkülönbség is, nagyon nyugodt a német juhász, de azért nem akarom megkockáztatni, hogy a kicsi felcsessze, és odakapjon neki, még ha csak figyelmeztetésként is.

Ha elzárod őket egymástól, és tiltod a közös játékot, azzal az a baj, hogy nem is fogja a kicsi megtanulni, hogy viselkedjen.

2020. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbáljuk akkor tovább. Igazából csak akkor zárom el amikor nagyon durva, és kiengedem amint lenyugszik, hátha ért belőle.
2020. jún. 1. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Aggódnom kellene?" ... nem kell aggodnod. Latszik a lelkesedesedbol es az irottakbol is, hogy gondos gazdi vagy, ezzel semmi baj.

Az is ertheto, hogy az idos kutyara akartad bizni a mit szabad mit nem temakort, de segits az idosebb kutyanak. Amikor tulvezerelt a kiskutya, akkor kezd el a "tiltas" tanitasat. Szolj ra a kiskutyara, ereztesd hogy nem jo amit csinal.


Amugy minden rendben lehet nalatok, legyen sok oromod a kuttyokban.

2020. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Érdekes, de amióta kiírtam a kérdést azóta eléggé megváltozott a helyzet. Az idős kutya rákapott a játékra, nem tér ki, csóvál, játszik vele, a kicsi valahogy finomabb lett. Alig lehet leállítani őket, annyit játszanak. Még azért figyelek, de a nagy már nem fél, sokszor ő keresi a kicsi társaságát.


Elképesztő :)

2020. jún. 3. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Szuper, örülök, hogy jól alakult :)
2020. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon jó rájuk nézni :D Nagyon féltem, hogy hibát követtem el a kicsivel, de már nagyon megszerettük.


A legviccesebb amikor tanítom az ül-fekszik-marad triót a kicsinek, és a nagy is odaül mellé és csinálja, és várja a falatot :D

2020. jún. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!