Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám...

Miért viselkedik így a kutyám a többi kutyával és mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos németjuhász szuka kölyköm. Mivel már meg van minden oltása, ma elvittem sétálni olyan helyre, ahol tudtam, hogy vannak más kutyák is, azt szeretném, hogy jól szocializált legyen. Viszont a kedves barátkozás helyett úgy ugatott a többi kutyára, mintha valaki ölné, morogni nem morgott, viszont a szőrét borzolta, ami nem jó. Van mellette egy 4 éves keverék kan kutyám, vele nem csinálja ezt, jól elvannak.

Viszont ezek miatt nem mertem odaengedni más kutyákhoz, meg a gazdájuk se díjazta volna, ahogy láttam. Amikor az én kutyám ugatott, a többinek egy hangja se volt, szóval nem értettem, hogy az enyém miért is viselkedik így. Az egyik bácsi mondta, hogy nyugodtan engedjem oda a kutyájához, úgyse bántja, de én úgy láttam, mintha az enyém meg akarta volna támadni, közben ugatott, úgyhogy gyorsan elvittem onnan.

A kérdésem az lenne, hogy miért viselkedik így a kutyám, mikor nem volt egyetlen rossz tapasztalata sem másik kutyával és hogyan tudnám megtanítani neki a helyes viselkedést, hogy egészséges, jól szocializált kutyus legyen belőle?



2020. jún. 1. 17:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi esetleg? Ott kiképzők látják a problémát, és tudnak segíteni.
2020. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
A kutyád még egy kisgyerek. A német juhász pedig nem arról híres, hogy más kutyákkal nagyon "bandázna". Ő az egyik legokosabb, legjobban nevelhető munkakutya, akinek állandó feladatra van szüksége. Családbarát, gyerekszerető, de neki nem elegendő a napi sétálgatás, őt nem erre tenyésztették ki. Ő egy őrző-védő kutya, lehet vakvezető is, rendőrkutya, kereső, mentőkutya. Egy a lényeg, neki feladatra van szüksége, amit a lehető legjobban el is végez, feltéve, hogy megtanítjuk rá. Mindenképp vidd el iskolába, ott hozzáértő emberek foglalkoznak vele, megtanítják neki a viselkedési normákat is.
2020. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád tart az idegen kutyáktól. Ezt ugatással jelzi.

Nyugodtan odaengedheted olyan kutyához, amelyik gazdája tudja, az övé eltűri a nagyszájú kölyköt.

A kölyök támadás nem egyenlő a felnőtt kutya valódi támadásával.

Egy türelmes felnőtt kutya tökéletesen tudja rávezetni az ilyen kölyköt, hogy mi a helyes viselkedés és az önbizalmát is helyrehozza.

A saját másik kutyát már ismeri, ezért viselkedik vele másként.

Valóban ajánlatos lenne egy kutyaovi, mert semmi ismereted a kölykök viselkedéséről.

2020. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, ezt a kutyaovit még meggondolom. Bennem is felmerült már ez az ovi/suli téma, csak sajnos a mi városunkban nincs, át kell menni a szomszéd városba, nekem meg nincs jogsim, meg elég sz@r beosztásban is dolgozok. A fuvart még meg tudnám oldani, itt inkább az időpontokkal lenne baj. Bár most láttam egy olyat, hogy egyéni képzés, gondolom akkor lehet az időpontokat igazítani, nem?
2020. jún. 1. 19:10
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt lehet időpontokhoz igazítani, viszont sokkal drágább és nem feltétlenül oldja meg a szocializációt a többi kutya között.

Busz esetleg a szomszéd városba? vagy hátha jár oda valami kutyás ismerősöd, és akkor tudnátok együtt menni. vaaaagy elmész, ott összehaverkodsz valakivel, aki sintén a te városodból van, és akkor egy tábla csokiért cserébe biztos visz titeket is.

2020. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, bárcsak ilyen egyszerű lenne. Sajnos ahol én lakom, az emberek nagy része házőrzőnek tartja a kutyát vagy csak dísznek a kertbe, ami elég szomorú.

De ahogy írtam, a fuvarral lenne a legkevesebb gond. Annyi szabim nincs, hogy minden alkalomra vegyek ki, a munkámat meg mégse hagyhatom ott.

[link]

Ezt találtam egyébként.

2020. jún. 1. 20:05
 7/23 anonim ***** válasza:
Oh értem. Nekem ők amúgy jónak tűnnek :)
2020. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
És az árak sem horribilesek. Na majd valamelyik nap azt hiszem fel is hívom őket:)
2020. jún. 1. 20:15
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Megertem a problemad, en is olyan helyen nottem fel, ahol egyaltalan nem volt divat a kutyas bandazas. Aki vitte is setalni, az is elhuzta, pedig az enyem nyugis volt, sot inkabb felos, nem agressziv. Egy kutya volt, akivel haverkodott keritesen keresztul es emiatt az en kutyam nagyon nagyon felos lett, mindig kapaszkodott a labamba, hogy vegyem fel, ha idegen kutya kozeledett. Miutan Bp-re koltoztunk ez megszunt, bator, haverkodik es csak attol a kutyatol tart, amelyiktol kell is. Szerintem is a legjobb otlet lenne a legkozelebbi kutyaiskola, ott majd mindenre megtanitanak es szokni fogja a kutyak jelenletet, batrabb lesz.
2020. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy végül megoldódott a gondotok:)

De nálunk nem is az a baj, hogy fél, mert menne ő a többi kutyához, nem számit, hogy kicsi vagy nagy, kölyök vagy öreg, ő menne és ugat közben, borzolja magát(nem mindig), mint aki támadni akar. Szóval itt inkább az a baj, hogy nagy a szája a kis szarosnak:D

2020. jún. 1. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!