Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van felnőtt Berni...

Akinek van felnőtt Berni pásztor kutyája, hány gramm kutyakaját eszik meg naponta?

Figyelt kérdés
... és kölyök korban amíg nem múlt el egy éves mennyit evett?

2020. jún. 1. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a táptól függ.

Rajta van a tápos zacskó hátulján hogy mennyi a napi adag. Pl egy Lidl Ben vásárolt gagyi tápból kell 400g egy minőségi tápból csak 300g ezt csak példa ként írtam. De kb ennyi az eltérés.

És persze függ attól is h mennyire aktív mert egy jól meg dolgoztatott kutya többet kíván mint egy olyan aki keveset mozog. De a jobb tápokon ez is fel van tüntetve

2020. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi akinek Bernije van. Egyébként kétlem, hogy egy kifejlett, átlagos mozgásigényű Berninek 300-400g elegendő lenne. Azt tudom, hogy fel van tüntetve a hátoldalon is, de ez kutya fajta függő is. Csak Berni tulajdonosoktól várnék választ. Elnézést, ha pont Berni tulajdonos vagy, de ez a 300-400g elég kevésnek tűnik.
2020. jún. 1. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

70+os KAJ-om van. 3x400g konzervtapot kap naponta, plusz amikor eszem akkor az en kajambol is kap egy adagot ... plusz a szokasos jutifalat/ragcsa/nyalanksagok.


Ha a szeklete nem jo allagu, akkor szoktam szaraztappal rendbetenni a dolgokat.


Konzerveken feltuntetett tablazat szerint tobbet kellene adni, de szerintem annyi pont elegendo amit kap.

2020. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gazdasagosabb lenne ha 800g+400g felosztasban kapna a konzerveket, hiszen a nagyobb kiszereles aranyaiban olcsobb ... de 40dekankent etetek es a felbontott nagykonzerv masik felet kesobb mar nem mindig hajlando elfogyasztani, ezert dontottem a 400g-os konzervek mellett.
2020. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barfozunk, 800g nyerset eszik egy nap, 2 adagra osztva reggel és este.
2020. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És kölyökkorban is kb ennyit evett.
2020. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50kilós szuka bernim van, Brit Care hypoallergén száraztápot eszik, napi fél kilót. 25dekával kezdte és végül itt álltunk meg. fél éves koráig 4, másfél évesig 3, azóta 2 részletben kapja meg az adagját.
2020. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!