Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog táp?

Vargaszandika3 kérdése:

Francia bulldog táp?

Figyelt kérdés
1éves francia bulldogomnak a legjobbat szeretném valaki valami jó ötlet?Csirke menteset..
2020. jún. 2. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a Hills Science Plan-el etetek, van bárányos.
2020. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Én a Brit nevű kutyatáppal etetem.
2020. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a legjobbat akarodkkor Orijen Tundra, vagy Regional Red.

Mindkettő csirkementes.


Az orijen.hu-n minden le van róla szépen írva...

2020. jún. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 02:51


Már nem azért de a saját honlapján nyilván mindenki marhára meg tudja magyarázni, hogy ő miért jobb, mint a másik. Erre való a honlap. Ha felmegyek a Brit honlapjára valszeg ott is minden szépen le van írva.


Sok jó minőségű kutyakaja van, nincs olyan hogy univerzálisan legjobb. Egy bizonyos szint után ez pusztán preferencia és hozzáférhetőség kérdése.

2020. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor most hasonlítsd össze az összes ismert táp honlapját az Orijenjével...

A Britet nem lehet egy lapon említeni vele...

Nem nagyon van másik táp melynek ilyen magas a hústartalma, az ilyen magas minőséget képvisel és 2/3-a friss vagy nyers hús, 1/3-a pedig

szárított. Az Orijen tápokba Szabadtartásban részesült háziállatokat és szabályozott vadászatból származó vádakat tartalmaz a táp, vagy szabályozott halászatból származó halakat.


Magyarországon nem kapható jobb és drágább táp.

Külföldről rendelhető pl. Ziwi, de az meg nem kicsit drágább...


Mivel nem írhatnak hazugságokat a weblapon, ezért az minden táp esetében teljesen megbízható forrás.

Ha mégis hazudnak, akkor azt legkésőbb 1-2 éven belül betíltják.

Azt megtehetik, hogy elhallgatnak infókat, de konkrét hazugságokat nem írhatnak...

A Royal Canin ezért nem ír például szinte semmit a konkrét összetevőkből.


De nézd meg magad, de részletesen (az Orijen esetében külön rá tudsz kattintani az összetétele, analízis re, stb.):


Orijen [link]


Brit [link]


Itt a Brit Care fülre kattintva van egy szórólap szerűség, ahol pár sorban levannak írva az összetevők bizonyos tápoknál.

De tulajdonképpen ezek jpg fájlok csupán... Ez az egyik legjobb tápjuk, mondjuk ez egy junior táp: [link] img3/untitled09.jpg

2020. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 19:37


Nem akarok nagyon belemenni, és egy picit félre is értettél, de azért mondok két dolgot:

- az egyik hogy jól ismerem az Orijen tápot egy időben én is azzal etettem de túl erős volt a kutyusnak és fosott tőle konkrétan. Át kellett álni egy másikra, amiben kevéssé koncentráltan voltak a hozzávalók megtalálhatók. Szóval...legjobb? Erről a kutyámat nehezen győztük volna meg.

- a másik hogy a honlapot szintén ismerem és meg is néztem magamtól is egyébként, tény hogy szépen és profin van összerakva de azt tudom elmondani róla hogy 80%-ban parasztvakítás.


Tényleg nem akarok nagyon belemenni de egy példa, amit te is hoztál: szabályozott vadászat/halászatból származó hús. Na most egy kutyakaja gyártó mégis honnan tudna alapanyagot szerezni, ha nem szabályozott vadászatból származva? Van olyan hogy valaki besétál az Orijen-hez Kanadában a vállán egy kibelezett szarvassal, hogy hé, most lőttem, nem kell? Ez a világon mindehol így van, hogy az összetevőiddel is el kell tudnod számolni, ha ellenőrzést kapsz, itthon Magyarországon is. A pékségnek meg kell tudni mutatni és papírral kell tudni igazolni hogy honnan van a mazsola amit a túrós táskába belerakott. Magától értetődő hogy az Orijen se tud vad meg illegál horgászatból származó halat belerakni a kajájába. A másik oldala ennek pedig hogy a hús minősége és a kutyakaja minősége szempontjából marhára mindegy hogy azt a vadat szabályosan lőtték le vagy nem. A hús ugyanaz, bárhogy lövik le, ugye ez is egyértelmű? Tehát ha azt állítjuk hogy az Orijen jobb minőségű mert szabályozott vadászatból származik a hús ami benne van, akkor ez egész egyszerűen baromság.


Na...És itt most egy állítást bontottam ki a nem tudom hányból, ami az oldalukon van. Ezért mondom, hogy a nagyja parasztvakítás. ETTŐL még mindig nem azt mondom hogy egy rossz táp, sőt, tényleg nagyon jó és akinek a kutyája gyomra elbírja, én is csak ajánlani tudom.

2020. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Más tápokban többnyire ipari hús található, amit vállalnak is, mivel nyílván legális.

Ott egyrészt rosszul bánnak az állatokkal, másrészt rosszabb minőségű, hiszen tele vannak antibiotikumokkal.


[link]

2020. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!