Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik ilyen nehezen a...

Miért eszik ilyen nehezen a kutya? Váltsak tápot, vagy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

3 hete van nálunk egy 6 hónapos, mentett kiskutya, ideiglenes befogadónál lakott előtte. Minden nagyon szuper, szépen beilleszkedett, okos, kedves kiskutya, egy bajunk van vele: nehezen megy az evés. Az első 1-2 nap nem volt ilyen probléma, szinte a tányért is megette volna, még azt is hittem, hogy keveset adunk. Aztán egyre kevésbé volt lelkes.

Mikor idekerült, még 3x evett egy nap, de mondták, hogy lassan át lehet állni 2-re. Azt hittem, talán sok már a 3, átálltunk arra, hogy reggel és este kap, de nem oldódott meg a gond. Reggel valahogy nem csúszik neki, este már jobban, de nem az igazi. Kb. csak akkor eszik, ha ott gubbasztok addig mellette, amint otthagyom, jön utánam inkább. Nem hiszem, hogy nem éhes, mert a macska kajáját enné, de az övét nem. Ugyanazt a tápot kapja, amit az előző helyén, direkt megkérdeztem, hogy olyat vegyünk neki (Josera Kids).

Eleinte még értettem a dolgot, új volt a hely, alig ismert minket, hiányzott az előző helye, befogadója. Akkor elég passzív és felénk is volt pár napig. Mostanra viszont láthatóan jól érzi már magát, szeret minket, játszik, rosszalkodik, mint egy normális kölyökkutya, de valahogy az evés nem akar helyre billenni.

Próbáltuk teljesen egyedül, nyugiban hagyni a kajával, hátha a nyüzsi a baj (2 kisgyerekünk van, gondoltam talán túl nagy a pörgés ahhoz, hogy enni tudjon) de akkor semmit nem eszik, még akkor a legjobb, ha valaki mellette van, vagy ha mi is eszünk.

Mit csináljak, váltsak tápot? Vagy hagyjam rá, eszik, amennyit eszik? Az előző helyén ette a tápot, meg itt is még 2 napig, ezért nem erre gyanakodnék elsősorban, de már nem tudok jobbat.



2020. jún. 3. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg igényelné, hogy mellette maradj amikor eszik.


Olvass, telózz, tabletezz :D

2020. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Valts tapot! Eloszor meg megette aztan valamiert rajott, hogy nem tetszik neki (mondjuk nem volt jo a pocija) ... legkozelebb ertheto ha nem lelkesedik a kajaert.
2020. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1: igen, jelenleg ez van, hogy ott dekkolok addig mellette, de így is csak ímmel-ámmal fogy el.

2: ezt megérteném, ha nálunk kapott volna először ilyen kaját, de az előző helyén is ezt ette 🤷‍♀️ direkt azért vettem ilyet, hogy akkor ez bevált nála, de úgy tűnik, mégsem.

2020. jún. 3. 09:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit kap most?


Ha váltasz, akkor figyelj rá hogy fokozatosan legyen átváltva - eleinte keveset keverj bele az új tápból, később egyre többet.

2020. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Josera Kids a mostani.
2020. jún. 3. 10:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthagyja a kaját vedd el előle és csak a következő etetéskor add neki oda. Ha akkor sem eszik, ugyanez. Ne aggódj, nem hal éhen, viszont nagyon max 3 nap után csodát fogsz látni.


Az egész annyiban merül ki, hogy most úgy táncolsz ahogy ő fütyül. Meg kell neki tanítani már most, hogy akkor van kaja amikor te adsz neki és nem akkor amikor ő épp úgy gondolja hogy megfelelő közönsége van hozzá. A mentett kutyáknál főleg hajlamos az ember az elkényeztetetésre, mert hát ugye ki tudja milyen élete volt azelőtt, ebből jön majd az, hogy elkezded váltogatni a kajákat, és a végén őnagysága már csak a szarvasagancsporral hintett roston sült nyúlcombot lesz hajlandó megenni, de azt is csak kacsamáj mártással.


Ez volt nálunk is, anyósom volt aki elkényeztette a 4 évesen befogadott menhelyes kutyánkat. Úgy gondolta, hogy ő változatosan fogja etetni, (mert biztos alig evett valamit a menhelyen meg előtte a gyepin) így kéthetente vette a szarabbnál is szarabb tescogazdaságos tápokat, a vége az lett hogy a kutya már mindent otthagyott.

Találtam egy ezeknél a tápoknál leheletnyivel jobbat, nagy nehezen betálaltam anyósnak (nála laktunk, az volt amit ő mondott, elég nehezen lehett meggyőzni bármiről ami ellenkezett az ő elgondolásával), hogy etessük ezt, mert úgy látom ez ízlik neki és ne váltogassunk, majd kap konzervet ha változatosságot akar, de előbb szokja meg a tápot. Sikerült, beálltunk egy bizonyos mennyiségre, egy bizonyos időpontban, de ehhez az kellett, hogy 3 napig koplaljon a kutya. 3 nap után esett ke neki, hogy mostantól megváltoztak a dolgok, nem az lesz amit ő akar. Ez a kaja, ezt kapja, lehet menni anyóshoz puncsolni, de egy sutyiban kapott jutifalattól nem fog jóllakni.

Azóta elköltöztünk, Britet eszik a kutya, farkasétvágya van, és nem váltogatjuk a kaját. Időnként kap konzervet, de abból is csak a jó minőségűeket.

2020. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem könyörgök neki egész nap, hogy egyen, elérakom reggel, ha fél órán belül nem eszik, elveszem, aztán este ugyanez. Este általában már megeszi, de ha nem ülök ott, akkor az van, hogy 6x félbehagyja, jön be hozzánk, ha valaki megy a konyha felé, akkor vele kimegy, addig eszik, amíg az ember is kint van, ha bejön, a kutya jön vele. Én is azt hittem, hogy így majd estére milyen éhes lesz, és megeszi, de csak ímmel-ámmal ilyenkor is.
2020. jún. 3. 11:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem éhes. Ennyi.

Egy intenzív növekedési szakaszon túl van. Az sem mindegy, mennyit mozog most.

2020. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Alapjáraton bent van velünk a lakásban, de napi 2x megyünk sétálni, egyet délelőtt, egyet délután, ezek másfél órásak kb, de a minimum 1 óra. A két sétából 1x futunk heti 2-3 alkalommal (nem erőltetve, sokszor megállva, ahogy a kutya igényli, tudom, hogy direkt futtatni nem szabad még kölyökkorban). Ezen kívül az udvaron is szokott lenni egy fél órát-órát a két séta között. 1-2 pisi-kaki kör van még a nap folyamán, de az csak pár perc.
2020. jún. 3. 11:34
 10/13 anonim ***** válasza:

6os vagyok


Ismerem, ezt csinálta a miénk is. 10 percet adtam neki a mászkálásra,utána azonnal elvettem a kaját ha otthagyta, így oldódott meg. Szerintem próbáld ki.

2020. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!