Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg bírnál válni a kutyádtól,...

Meg bírnál válni a kutyádtól, külföldi munka miatt, vagy hogy katonának állhass vagy bármi okból?

Figyelt kérdés
Ha nem nagyon van más lehetőséged, akkor megválnál tőle, vagy választanád a sokkal nehezebb utat a talpra álláshoz, ami éveken át is tarthat, ahelyett, hogy külföldi munka vagy katonaságnál megtalálhatnád a helyed?

2020. jún. 3. 08:39
A kérdező szavazást indított:
meg tudnék válni tőle, ha úgy adódna
képtelen vagyok elhagyni ő(ke)t
56 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
NEM! ... ha mar van kutyam, akkor az eletemet is ennek tukreben alakitom.
2020. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
24%
Igen, és ha katonának kellene menned? vagy ha egy kis panelben laknál? azért egy kutyának kell minimum 10-15nm élettér.
2020. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Külföldre is lehet kutyát vinni, emiatt nem válnék meg tőle, maximum arra az egy-két hónapra, amíg megteremtem a feltételeket, hogy vihessem magammal.
2020. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Nálam a katonaság figyelt be. Jelenleg egy nagyon jó lehetőség lenne számomra, ahova nyilván nem vihetem a kutyám és havonta 1x talán láthatnám, ez így nem lenne élet neki, plusz nem szeretném elhagyni Őt, nagyon szeretem, mentett.

A másik lehetőségem, ha albérletbe megyek, évek alatt össze tudom kaparni magam szar melók mellett, viszont velem maradhat az életem értelme.

2020. jún. 3. 09:15
 5/33 anonim ***** válasza:
20%

Hogy érted, hogy nem tudnál tőle megválni? Meghalsz, mintha lekapcsolnának a lélegeztetőgépről?


Neked most kell dolgoznod, egy kutyára nem foghatod, hogy nem találsz munkát. Nem te vagy a kutyáért, a kutya van érted.


A kutya egyébként is kb. 15 évig része az életednek, ha korábban el nem pusztul. A kutyát tart, az legyen tisztában azzal, hogy túl fogja élni a kutyáját.

2020. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
5 nyilván arra gondol , hogy ott kell hagynia valameilyen okból. MOndjuk ha valaki hajléktlan lesz és munkája sincs , akkor nem kellene a kutyát is ilyen helyzetbe hozni hanem keresni kell egy menhelyet vagy valamit.
2020. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

A te esetedben az is egy opció hogy végiggondolod a családtagjaidat, ismerőseidet, ki az aki megbízható és ő maga is szívesen vállalná ideiglenesen és megállapodtok havi x összegben. Szerintem akármennyire is jóban vagytok illetve megbíztok egymásban érdemes erről egyfajta szerződést kötni. Már csak azért is mert így mindent át tudtok beszélni, minden a szerződésben le lesz írva és még véletlenül sem felejt el egyik fél sem dolgokat. Vagy ha ismerős nem is, akár valamilyen kutyás csoportba. Én először kisebb csoportokban próbálkoznék, mert általában

egyszerű emberek egyszerű élettel vannak az ilyen csoportokban akik hobbi szinten kanapéról osztják az észt szóval valószínűleg hamar szétkapnának :D

2020. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Mit jelent a megválni? Nem adnám le valami menhelyre. De ha eleve még a családdal élsz és ott van kutyád, és a család szereti és jó ott neki, akkor elmennék katonának.
2020. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Én akartam kutyát, vállaltam az ezzel járó felelősséget is. Külföldre kutyabarát lakhatási lehetőséget keresnék, még ha nehezebb is, katona nem akarok lenni (öcsém hivatásos, én nem tudnék megfelelni a fizikai felvételin, pedig rendszeresen sportolok).

Csak olyan esetben keresnék a kutyámnak és a többi állatomnak másik gazdit, ha az én egészségem romlana olyan szinten, hogy képtelen lennék felelősen gondoskodni róluk. A kutyám mentett kutya, a fajtamentéssel kötött örökbefogadási szerződés tartalmazza, hogy ilyen esetben hozzájuk kell visszajuttatni a kutyát (esetleg ha nem tudják fogadni, akkor rajtuk keresztül kell új gazdit keresni), én nem adhatom tovább csak úgy. A többi állatomnál nincs ilyen szerződés, nekik tudnék más vonalon is gazdit keresni.

2020. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

Még a hajléktalanság lehet olyan opció, hogy más megoldást keresek az állataimnak, mert láttam, valaki ezt is felvetette, az állatokat nem rángatom magammal az utcára. Viszont saját lakásomban élek, és elég erős vagyok megtakarításban, szóval ennek is elég kicsi az esélye. Az albérletezők veszélyeztetettebbek ilyen szempontból, vagy akik hajlamosak túlköltekezni magukat.

Kérdező, szerintem egyeztess a családdal, rokonsággal, barátokkal, és az egyesülettel is, mert téged is köt ilyen tekintetben az örökbefogadási szerződés. Ha valaki tudná vállalni a kutyádat addig, amíg újra magad mellé nem tudod venni (hivatalos állományban nincs egyből albérlet lehetőség), az egyesület is jó, ha tud róla, és ahogy írta valaki, legyen erről is szerződés azzal, aki vállalja.

2020. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!