Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El szabad e választani 5...

El szabad e választani 5 hetesen egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy lehet e valami baja? Vagy bármi "mellékhatása" annak hogy 5 hetesen el hoznám a kiskutyát? Igazából nekem már volt olyan esetem hogy rám maradt 6 kiskutya és szüleimmel cumisüvegből etettük őket.De most kapok egy bichon maltez kiskutyát és messze van a hely ahonnan hozzuk, de szombaton érte tudnánk menni akkor lesz pontosan 5 hetes és 2 napos.

2020. jún. 3. 11:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
6%
El szabad, de akkor exrtán törődjetek vele, olvassatok utána mindennek, vegyetek jóféle tápszert, keljetek fel éjszaka is, stb.. Az állatmentő egyesületek is ha találnak 2 napos kismacskát, ők is megoldják, mert értenek hozzá.
2020. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%

Igen lehet baja, először is 8 hét előtt törvényileg tilos.

A kutyádat nem csak tápszerezni kell, hanem a szociális készségei is most fejlődnek, ha egy normális idegrendszerű, egészséges kutyát szeretnél, akkor nem hozod el, csak legkorábban egy hónap múlva.

2020. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
A törődéssel,tápszerrel,gondozással,játszással,felkeléssel semmi baj nem lenne. A kutyus már tud enni és játszik is rendesen, van még 2 kutyám is és egy cicám is csak attól tartok hogy valami baja lenne ha el hoznám.
2020. jún. 3. 11:56
 4/41 anonim ***** válasza:
23%

Először is az állatvédelmi törvényeket inkább hagyjuk, mert nesze semmi.

Másodszor, azért ne írd már azt, hogy ha hamarabb hozza el 2-3 héttel, akkor idegbeteg lesz a kutya... Törődni kell vele, normálisan etetni, foglalkozni és semmi baja nem lesz.

2020. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Tényleg törődnék vele, szerintem ha azt a 6 kiskutyát fel tudtam nevelni egészségesre úgy hogy szerető gazdikhoz is kerültek akkor ennek az 1nek is meg tudnák mindent adni. És ne haragudjatok a törvények miatt.
2020. jún. 3. 11:59
 6/41 anonim ***** válasza:
93%
Nem szabad elválasztani, 8 hét a minimum, de jobb a 10-12. Azért kell ezt kivárni, mert egyrészt ilyenkor még bőven szoptatással táplálkoznak, másrészt ilyenkor kezd igazán tanulni a szüleitől, és ilyenkor alakul ki benne rengeteg dolog. Ha most traumatizálod azzal, hogy elveszed a szüleitől, és új helyre viszed, később nagyon visszaüthet neked is, de az állatnak meg pláne. Várd ki azt az 5-7 hetet, vagy legalább a hármat, így legalább végiggondolhatod, hogy tényleg szeretnéd-e őt, és hogy ez így marad-e később is. Sajnos az emberek döntő többsége akár önhibáján kívül is belefuthat abba, hogy ezt nem gondolja át, ebből szokott az következni, hogy jobb esetben csak nem foglalkoznak az állattal annyit amennyit az igényelne, rosszabb esetben pedig mi szedjük össze szerencsétlent.
2020. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
19%

A törvényt mindenki csak akkor kapja elő, ha neki semmi köze hozzá, akkor egyből mindenki tudja, hogy mi a helyes és mi nem, de én meg állatmentő egyesületeknek segítek és sokszor a f_szszopó szomszédok képesek végignézni, ahogy elsoványodik és az enyészetté válik egy-egy állat, meg senki nem áll meg az utcán, ha kóborló állatot lát, szóval hagyjuk az álszenteskedést... 1-es, 4-es voltam.

Kérdező, hozd el nyugodtan, aztán majd itt a gyakoriról feljelent érte, aki akar (senki nem fog, mert ahhoz meg kellene mozdulni).

2020. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Én megkérdeztem szépen hogy lehet e. Interneten hiába olvasok utánna ha azt írja egyik helyt hogy 2 hónaposan lehet másik helyt hogy 7 hetesen. És igen el szeretném hozni de ha itt olyan emberek azt mondják akik tapasztaltak is hogy ténylegesen nem szabad akkor nem hozom el és hagyom az anyukájával!
2020. jún. 3. 12:06
 9/41 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon is lehet baja, mind fizikális, mind mentális. Csak hogy pár példát írjak:

Fizikálisan még szüksége van anyatejre, még akkor is ha már nyammogja a tápot, az emésztőrendszere még nem alkalmas a kizárólag szilárd étkezésre. Az immunrendszere közel sincs felkészülve a a külvilágra, nem hogy a kölyökbetegségek, de a legártalmatlanabb vírus/baktérium megölheti.


Mentálisan pont abban az időszakban van, amikor kezdi felfedezni a világot, a testvérei és a szuka segítségével. Ekkor tanulnak meg játszani, kommunikálni mind emberrel, mind a többi kutyával. Ezeket nem tudja másképp megtanulni, elengedhetetlenül szükségesek hozzá az alomtársai. Ha most te elhozod, nagyon kevés az esélye hogy kiegyensúlyozott kutya válik belőle, akivel jó együtt élni. Tehát legalább 15 évre nyomorítasz meg egy kutyát.


Arról nem is beszélve, hogy törvényi kötelezettség minimum (!!!) 8 hetes korukig a szukával lenniük. Szóval mind te, mind a szaporító törvényt sértetek ha 5 hetesen elválasztásra kerül a kölyök!


Összefoglalva legkorábban 8 hetesen (de inkább 10 hetesen) hozd el. Vagy még inkább, ne szaporítótól vásárolj egy keveréket, hanem keress egy lelkiismeretes tenyésztőt, akinél szóba sem jöhet, hogy 5 hetesen elhozd. Másfelől egy egészséges, fajtájárra tipikus (jellemben és kinézetre is) kutyát kapsz a pénzedért és nem zsákbamacskát, mint egy szaporítónál. Nagy az esély egy ennyire túlszaporított fajtánál, hogy a jó helyről származó kölyök árának többszörösét fogod az évek alatt az állatorvosnál hagyni. Nem éri meg spórolni...

2020. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 9es! Nem fogom el hozni akkor csak tényleg szimplán meg szerettem volna kérdezni! Azoknak is köszönöm akik normális tanácsokat adtak evel kapcsolatosan!
2020. jún. 3. 12:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!