Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak,ha az egyik...

Mit csináljak,ha az egyik kutyám odakap a másiknak?

Figyelt kérdés
Tegnap érkezett az új kutya,még kölyök,a másik már felnőtt.A kicsi követi a nagyot,elvannak egymás mellett,de ha a kicsi túl közel megy hozzá/meg szeretné szagolni akkor ugat/odakap.Ilyenkor mit kéne tennem?Eddig rászóltam erélyesen,de nem tudom,hogy ez jó megoldás-e.Nem agresszív kutya egyébként,azt látom rajta,hogy meg van kicsit sértődve,féltékenykedik (pedig vele is foglalkozom ugyanúgy).Mennyi idő,amíg megszokják egymást?
2020. jún. 4. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsen konkrét idő, bár ha nagyon ráéreznek akkor pár nap is elég, hiszen minden kutya egy másik kutyával játszana, mint egyedül a labdával. De igazából itt a felnőtt kutyán múlik, hogy mennyire engedi közel a kölyköt. Mindkettő kan kutya?
2020. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkettő szuka
2020. jún. 4. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Féltékeny, féltheti azt ami eddig csak az övé volt. A területet, a házat, téged.

Meg szerintem dominálni akar, ha nem durvul el, hagyd hogy lejátsszák egymás között. Ha kialakul a rangsor nem lesz para. Viszont egyedül addig ne hagyd őket, ha acsarkodásba menne át a dolog azonnal tiltsd le!

2020. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!