Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mozog furcsán a kutyám...

Miért mozog furcsán a kutyám az új hámban? (a méret jó)

Figyelt kérdés

9 hónapos csivavám van, gyönyörű, egészséges és imád sétálni. Ezért vettem neki egy Julius-K9 Powerhámot, ma kaptam meg. Beállítottam rajta, a méret jó neki (mérettáblázat szerint is). Elmentünk sétálni, de alig akart jönni. Állandóan megállt, inkább megszagolt egy levelet százszor, csak hogy ne kelljen jönni. Amikor elindult, mintha kicsit furcsán ment volna, nem úgy, ahogy szokott. A hátsó lábaival mintha ugráló mozdulatokat tett volna, nem a szokásos ügető mozgás volt.

Hozzáteszem, eddig is hámban sétált, csak egyszerűbb fajtában.


Szerintetek a hámmal van baj? Vagy ez is olyan, mint az embereknél, hogy az új cipőt be kell járatni? Az a baj, hogy új még a hám és szokatlan neki? Majd megszokja? A méret jó, szuperül áll rajta. Csak a mozgása furcsa benne. Tapasztalt valaki ilyet?



2020. jún. 4. 13:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
14%
Szokatlan neki, nekem csivi-tacsi keverékem van. Valószínűleg megszokja majd, nekem mai napig nem hajlandó felvenni, erőszakkal kell ráadni, menekül mikor fel kell venni. Remélem hamar megszokja a tiéd is, sok sikert! :)
2020. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A k9 hám nem éppen kényelmes hám.

Elöl lefogja a kutya vállait. Nem tud benne rendesen menni, úgy ahogy neki kényelmes.

De nem csak a k9 hám ilyen hanem összes hasonló típusú hám.


#1 ha ennyire utálja a kutyád akkor nem értem miért kell ráerőszakolni.

2020. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2-nek van igaza, a k9 powerhámok nem igzán mozgásbarátok. Nagyon divat, de mivel leszorítja a vállait, annyira nem tesz jót az izületeinek.

Cseréld le egy Y hámra, amiben szabadon mozog a válla.

2020. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es, simán lehet, hogy azért menekül, mert fáj neki benne a mozgás. Nem kéne eröltetni szerintem...
2020. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól írjàk az előttem szólóky a julius hámok mutatóba jók, abban mozgatni kutyát, haaaaat, nem tul jo. Én arra használom, amikor struktrált, láb melletti pórázfegyelem van, mert arra viszont, hogy korrigált a kutyát tök jó, mert hiszen fogja a vállakat. És simán elrántod vele a kutyát, ha olyan van, hogy pl megindul macska után vagy akármi, de mégse folytogatod. Szóval ilyesmire hasznos, de semmi másra sajnos nem. Cserébe legalább jó drága.
2020. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a többiekkel. Próbáltuk a K9 hámot, jól néz ki, de borzalmas. 3ból 2 kutyánk ki is tud bújni belőle, nem biztonságos, kutyának sem hiszem, hogy kényelmes. Csivava keverékeim vannak. Trixie H típusú hámot használunk évek óta.
2020. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon drága volt. Kár lenne, ha nem tudnám használni.

Pedig olvastam néhány helyen, hogy direkt hosszú sétákhoz ajánlják, meg hogy a mozgás milyen jó benne, mert leveszi a terhelést a vállakról és a mellkasra helyezi. Gondoljátok, hogy csak azért használják ennyien, mert divatos?

2020. jún. 4. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne. Volt is egy videó, amiben különbőző hámtípusokban mutatták be, hogy mozog a kutya, mekkorát tud benne lépni. [link]


Add el a hámot szerintem, biztos lesz rá vevő :)

2020. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"Gondoljátok, hogy csak azért használják ennyien, mert divatos?" 8-vagyok, mármint az átlag gazdik igen, nyilván van, aki tökre tudatosan veszi, biszonyos munkákra jó.
2020. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csivava mixes válaszoló vagyok. Én is csalódtam, 3 kutyának is rendeltem, de hiába, 2x használtuk talán. Nagyon felkapott lett, csak tudnám miért. Semmi extrát nem tud, csak jól néz ki.
2020. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!