Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyák szocializációja...

Kölyök kutyák szocializációja mitől/hogyan függ nagy részben?

Figyelt kérdés

8 hetesen elhoztunk egy kiskutyát. Az úton visszafele nem sírt, elaludt a kocsiban. Alváskor sem sírt, mellettünk aludt. Kezdettől fogva levittem az udvarra napi 2x15 percre.

Már befejeződött az oltásprogram, így találkozik más kutyákkal is. Az idősebb kutyákra nem ugrál, csak körbe futkorássza őket.

Szinte minden emberrel simiztetni szeretné magát. A hámot és a pórázt kezdettől jól viselte, nem volt nyafi. Ha több kutyával/ összeszokott falkával találkozik, akkor is jól viselkedik.

Nem szökős, ha sétálunk néha elengesem és hívásra már vissza jön.



2020. jún. 4. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt nála szeparációs szorongás, de gyorsan elmúlt. Kíváncsi kölyök, szereti egyedül is felfedezni a dolgokat. Néhány kutyától megijed, de a többségével kijön. Szépem barárkozik.
2020. jún. 4. 16:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, mi a kérdésed?


Attól függ a szocializáció, hogy mit szeretnél tőle elvárni. Ha városi vagy, akkor fontos a tömegközlekedés, metró, villamos, busz, ezeknek a zaja kezdetektől kezdve, a városi szagok, zajok, emberek közelsége, tömegben sétálás. Minél több ingert kell megismernie még kajla korában.

2020. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Most meg visszajon mert bizonytalan ... majd kinyilik a csipaja es mar nem is lesz annyira kezes :)


Szocializacio lenyege, hogy a kutya jol reagaljon a kulvilag ingereire. Nem felhet semmitol es nem uralkodhat semmin.

2020. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak azon csodálkozok, hogy nincsen semmi nagy félelme. Picit megijed de nem fél, kíváncsiskodik, megismeri.


Mint utólag kiderült Jagd terrier-tacskó keverék.

8 hetes korában már 80-100 cm-es magasságból legugrott. Nem figyeltem eléggé és egy pillanat alatt történt.

2020. jún. 4. 17:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahová tudom viszem városba, utcára, mezőre vittem ki eddig. Erdősebb területre nem mertem még.
2020. jún. 4. 17:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megijedve attól hogy valamire rosszul fog reagálni, mert csak jó példákat láttam tőle. Semmi olyan durva viselkedést eddig nem.
2020. jún. 4. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ mi az elvárásod.

Bár szerintem tényleg érdemes úgy szocializálni szoktatni mindenhez,hogy a későbbiekben bármilyen élethelyzetbe kerülsz és a kutya is veled tart akkor ne legyen félelem számára semmi.

Nekem ami fontos volt,hogy autóban és buszon is tudjon viselkedni.Így a kutyaoviba busszal megyünk és valaki autóval mindig értünk jön. Így mindkettőt remekül szokja.

Ha megyünk kirándulni egyértelmű,hogy jön ő is,minél több ingerrel találkozzon.

Oltások után már a forgalmas út mellett sétáltunk.

Kutyákkal is jól kijöjjön. És nem rég kezdtük a kutyaovit,mert a vírus miatt nem volt ugye. Nagyon jó hatással van rá.


Mikor kamaszodni fog biztos lesz mikor alkalmi süket lesz :D

2020. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!