Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom figyelni azt,...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom figyelni azt, hogy a kutyám hólyagja rendben-e van?

Figyelt kérdés

Van egy négy és féléves kistestű máltai kutyusom (szuka). A problémám az, hogy a hólyagja nagyon érzékeny a felfázásra. Ez ellen úgy próbálok meg védekezni, hogy már 15 fok alatt is felöltöztetem, a hasát két réteggel is védem és figyelem a pisilési szokásait. Most ha kiviszem és az első próbálkozásra nem jön ki semmi, az még normális? A második próbálkozásra már pisil valamennyit, a többire meg szintén. Megjegyzem, sosem szokta magát egyszerre kipisilni, egy séta alkalmával 8-10 helyre is pisil, hasonlóan, mint a kankutyák.

Ezen kívül rendszeresen figyelem a vizeletét is. A vizeletmintákat a 7 komponensű HeptaPhan tesztcsíkkal szoktam ellenőrizni, vagyis ezzel:

[link]

Menyire megbízható ez a módszer? Ezzel bármilyen betegsége a húgyhólyagnak kimutatható? Ha itt minden negatív, akkor minden rendben, semmi baj nem lehet?



2020. jún. 4. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Állatorvos mit mondott?
2020. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondanám normálisnak,ha kiviszed leguggol de nem jön semmi,csak másodszorra.


Nekem is kistestűm van,szuka,volt is felfázva,de most már nincsenek hidegek hogy felfázzon!


Szukáknál ennyi pisi nem jellemző.


Én szukám is domináns, de 2-3 nagyon max 4x pisil egy séta alatt. 8-10 nekem erős egy szukánál,még domináns akkor sem jellemző rájuk, volt még előtte 2 szukám egyik sem pisilt ennyiszer.


Valami nagyon nincs rendben.


Húgyköve nincs véletlenül? Szerintem valami átfogóbb vizsgálat kéne. vér-vizelet vizsgálat,meg ultrahanggal megnézték a hólyagját?veséket?


Mikor a szukám fel volt fázva első körben ultrahangon megnézték,nem láttak elváltozást,kapott valami fertőtlenítős gyógyít ami kipucolja a bacikat a húgycsőből. Aztán mondta az orvos,ha nem múlna el,akkor a következő a vizelet vizsgálat lett volna. De elmúlt 6 napig kellett szednie a gyógyszert.

2020. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az állatorvos válasza nem volt egyértelmű. A kutya viselkedése neki is furcsa volt, de ha végül rendesen kipisili magát, még ha többszörre is, akkor meg nem szabadna, hogy baja legyen, de ezt biztosra nem merte állítani.
2020. jún. 11. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy véded a hasát a hidegtől, de a felfázás egy főleg bakteriális fertőzés. Megtévesztő a neve, csak a népi megfigyelés maradéka, hogy általában a hideg évszakokra jellemző. Közvetetten van is köze a hideghez (legyengül az immunrendszer) de nem a hidegtől van.

Szóval első körben egy teljes orvosi vizsgálat kéne (vizelet fizikai+kémiai+üledék vizsgálat, UH...), utána meg immunerősítés, ha nem találtak semmit.

2020. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!