Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem engedi levágni a...

A kutyám nem engedi levágni a karmát. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Állandóan rúg, kapálódzik, elhúzza a mancsát ha látja hogy közelítünk felé az ollóval. A kutyakozmetikusnak sem engedi, nem bírja megcsinálni ő sem.

Még az állatorvos jöhetne szóba, de lehet hogy ki fog röhögni minket ha ezzel a problémával megyünk be.


Ki hogy tudta megoldani ezt a problémát?


Kistestű kutyáról van szó, akivel amúgy semmi más gond nincs.


2020. jún. 5. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem fog kiröhögni :)

Többen lefogni nem opció?

2020. jún. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem akarunk "erőszakot" alkalmazni, csak ha nincs más választásunk.


Mennyit kérhet az állatorvos egy ilyen körömvágásért?

2020. jún. 5. 00:30
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan már a lefogás nem erőszak. :D

Én a hörcsögöm karmát is a dokival vágattam le mert féltem hogy elbénázom és egy ujja bánja. Nekem 500 forint volt és pár perces procedúra. Őszintén szólva nem hinném hogy neked 1000-1500 ftnál többe kerülne.

2020. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem volt hozzászoktatva. Most azzal kéne kezdeni, hogy a karomvágó közelségét szokja meg. Fokozatosan, jutalomfalattal. Ha már engedi, hogy a hátát végigsimítsák vele, akkor meg lehet próbálkozni a karomvágással, de ott is figyelni kell, hogy hogyan reagál és nem erőltetni, ha ellenkezik. Az első vágásnál elég csak éppen a végét levágni, hogy biztosan ne vágjatok bele az érző részbe és nem muszáj folytatni a vágást, ha frusztráltnak tűnik.


Előre mondom, hogy hosszú folyamat lesz, mert már többször is érte negatív élmény. Esetleg meg lehet próbálkozni karomvágó helyett reszelővel, ha azt még nem ismeri.

2020. jún. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Figyelemelterelés :)

2020. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!