Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaruhártya fekély gyógyulási...

Szaruhártya fekély gyógyulási esély?

Figyelt kérdés

Hétvégén észrevettük, hogy a kiskutyánk szeme bedagadt, majd ki sem tudta nyitni, természetesen rohantunk vele az ügyeletre. Mire odaertunk már konkrétan semmi baja nem volt, jókedvű volt, ki tudta nyitni, nem is hunyorgott, egészen megnyugodtunk, hogy talán nem akkora a baj, mint gondoltuk.

A doktornő megvizsgálta, és sajnos kiderult, hogy mégis elég nagy a baj, a szemén elég nagy helyen latszott a fekély (beszineztek ilyen fluoreszkálós valamivel). Kaptunk 4 fele szemcseppet, illetve gélt (Floxal, Yellox, Corneregel, An-hypro gel), ezeket összesen napi húsz alkalommal kell csepegtetni (valamelyiket 3 óránként, valamelyiket 4-6 óránként stb.).

Szombaton kell visszamennünk, de már nagyon ideges vagyok miatta, nagyon remélem, hogy nem lesz hosszútávú következménye. Szerintetek hatnak ezek a cseppek? Volt már valakinek hasonló? A doktornő azt mondta, hogy az is lehetséges, hogy fel kell majd varrni a harmadik szemhéját, ez nem is tudom mit jelent pontosan, de nagyon megijedtem.

Azóta egyébként jól van, a szemén nem látszik semmi, csak alig várja, hogy újra más kutyákkal jatszhasson.

6 hónapos a kiskutyám, és nagyon durván aggódom.



2020. jún. 5. 01:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nezze meg a doki szemfergessegre, mert ritkan szoktak erre gondolni es elobb minden mas bajra kezelik a kutyat.

Azt hiszem a gyumolcslegy szokott belepetezni a kutya szemebe, a fergek meg ott eloskodnek a szemgodorben. Utoljara szoktak erre gondolni az orvosok, talan erdemes rakerdezni.

2020. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát a vizsgálaton amit csináltak egyértelműen látszott a fekély.
2020. jún. 5. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!