Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak köldöksérve...

A kutyusomnak köldöksérve van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom hogy az elsődleges válasz az, hogy vigyem állatorvoshoz. Elvittem. Most 6honapos, utána olvastam, es ez egy gyakori betegseg, ami vagy trauma által keletkezik, de mivel ez lehetetlen ezt kizárnám szoval ez egy vele született betegseg. Az első állatorvos akihez vittem mondtam neki hogy van a hasán egy duzzanat. Akkor meg fogalmam sem volt mi az, az allattartast is ugyanugy tanulni kell. Az állatorvos azt mondta, ne aggódjak, ez csak a pupja. En bele is nyugodtam, majd kinövi. Majd nagyon sok rosszat hallottam errol az orvosrol, es nagyon sok jot egy viszonylag közelebb is rendelő orvosrol, ezert elvittem oda, elmondtam neki amit mondott az előző orvos, hogy az csak a pupja es majd kinövi. O konkrétan elkezdett nevetni, es aztan elmondta hogy ez koldokserv, viszont semmi gond, ezzel leelheti az életet, nem faj neki nem akadályozza semmiben. Esetleg az ellesben okozhat gondokat, elofordulhat hogy valaki belehal az ellesbe. Viszont engem ez nem zavart mert amugyis ivartalanitani szeretném 8honapos korában, sajnos ilyen gond nélkül is gyakori az hogy akar egy kiskutya elpusztul, nekem pedig tudom nagyon jol hogy a szivem is beleszakadna. Ezert bele is nyugodtam hogy akkor rendben van minden. Majd a kutyusomnak egy “baratjanak” a gazdijaval beszélgettünk, aki aztmondta ezt igenis műteni kell. Mindenkeppen vinnem 8honapos korában ivartalanitani, es arra gondoltam hogy ne legyen megterhelő mármint a kutyusnak a sok altatas(azt hallottam nem jo) ezert egyben szeretném az ivartalanitast es a koldokservet műtettni amennyiben erre szükség lesz. Neztem kepeket, es igen tudom nem az internet a legmegbízhatóbb dolog betegségek azonosítására, viszont nagyon sok csunya nagy daganatot lattam, miközben az en kutyusomnak csak egy nagyon pici van, nem szeretném hogy odáig fajuljon. A kerdesem es keresem az lenne hogy ha veletek történt mar ilyen esetleg tapasztalatokat irnatok e nekem illetve hogy most igaza van az orvosunknak(akiről egyébként kaptam azóta rossz visszajelzéseket is) arról h ezzel semmi baj nem lehet, vagy műteni kell?! Illetve hogy egy nagyon pici duzzanatot is lehet műteni vagy várni kell vele?
2020. jún. 6. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne műteni. Kiskutyáknál gyakori, az ivartalanítással együtt könnyen megoldják, de a kennelnél, ahol mi vettük a kiskutyánkat már voltak 8 hetes kicsik, akik már meg voltak műtve sérvvel. Nem tudom, hogy valaki miért ne tenné.
2020. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsi a köldöksérv, sokszor nem nyúlnak hozzá.

Hagyd békén, és ivartalanításkor majd megcsinálják.Addig csak akkor kell orvoshoz vinni miatta, ha túl gyorsan nagyra nő.

2020. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor kinövik a kölykök és magától elmúlik, de ha nem múlik el akkor meg kell műteni, mert súlyosbodhat is és ki is zárodhat, ami életveszélyes a kutyának.
2020. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak is volt. Ivartalanításnál megcsinálták, még az ára sem volt több. Rutin.
2020. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyámnak is az ivartalanításkor lett megcsinálva de sajnos egy félév múlva kiujjult neki és most is megvan.
2020. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Hogy te milyen röviden tudtad összefoglalni a mondókádat. Végül is hogy döntöttél?
2020. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köldöksérve nem csak traumától lehet, sokszor a helytelen tartás miatt jön ki. Amikor úgy emelgeti a gazdi a kutyáját, hogy a levegőben lóg a segge szegénynek.
2020. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A köldöksérv egészen pici korban alakul ki. 1; az anya kutya nem jól rágja le a köldökzsinórt és rángatja, 2 egészen piciként nem megfelelően lett felemelve a kölyök és a hasfalon a nyílt rész tovább reped és voala.

Ha tenyésztőtől van vásárolva akkor valamivel kevesebb a vételár, vagy mielőtt odaadja megműtteti neked.

Egy kisebb sérvvel a kutya leélheti az egész életét probléma mentesen. Igen beakadhat valamibe, és megszakadhat ellésnél de nagyon kicsi rá az esély. És igen ha kicsi a nyílás akkor a kitüremkedő beleket vissza lehet nyomni a nyíláson keresztül, ami ilyenkorra már fixálódik, nagyobb nem lesz csak a kutya és a belek, így nem is lehet észrevenni. Na most ha súlyos lenne az állatorvos egyből műtétet javasol, így valószínűleg nem vészes.

Ha úgy is ivartalanítod akkor kérheted a dokit kettő az egyben műtétre. Így egy altatással letudja. Ilyenkor a doki megnyitja a hasfalon lévő pici sebet, úgymond nagyít rajta, és összevarrja. 2 hét múlva nem begyógyul, 4 hét múlva teljesen rendben van.

2020. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele, hogy a feneket is fogni kell mikor felemeljük. 8 hetesen hoztuk el es mar akkor volt egy egészen pici duzzanat a hasán, ami ugyan nőtt mar azóta de nem mondanám nagynak most sem. Gondoltam segitseget kerek itt, mert kicsit felháborítónak találom azt, hogy akik kutyát setaltatnak es megállok veluk 10percre, azoktól tobbet tudok meg, mint az orvosoktól. Nagyon szepen koszonom mindenkinek aki segített!😊🥰
2020. jún. 7. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!